Judo: František Egrt pátý na Mistrovství ČR dorostu

img_1318 BRNO / Jičín  –   Uplynulou sobotu se v brněnské Městské sportovní hale Vodova 108 uskutečnilo Mistrovství ČR v kategorii dorostu. Právo účasti na startu si zajistili také jičínští mladíci František Egrt a Marin Vrabie, oba v hmotnostní kategorii do 73 kg. Na poslední chvíli však Marinovi vystavilo stopku zranění.  Na brněnském tatami se představilo 299 mladých judistů z 80 klubů cele ČR. V nejpočetněji obsazené hmotnostní kategorii (52 startujících) se představil i jediný jičínský zástupce František Egrt.

V prvních dvou kolech si František se svými soupeři poradil až v závěru utkání. Ve 3. kole narazil na pozdějšího vítěze této hmotnostní kategorie Jiřího Lindovského z 1. JC Baník Ostrava, kterému po vyrovnaném průběhu utkání podlehl až v samotném závěru. V opravných bojích František zabojoval, postupně porazil tři soupeře a čekal jej zápas o bronzovou medaili. Vidina cenného kovu však našemu borci štěstí nepřinesla. V nervózním utkání byl František dvakrát poměrně přísně trestán a v polovině utkání navíc soupeř získal vedení po Františkově chybě. Přes veškerou snahu se soupeřovo vedení  už nepodařilo zvrátit a František skončil pátý.

Vzhledem k tomu, že to byla po „covidové“ odmlce teprve  jeho třetí soutěž v kategorii dorostu a první v této hmotnostní kategorii, je páté místo pro Františka velkým úspěchem a povzbuzením do dalšího tréninku.

 (ml)

Ilustrační foto:  Na archivním snímku A. Kratochvíla František Egrt stojící uprostřed

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *