Společnost Apropo je tu už čtvrtstoletí. Oslava byla galaktická

b-5 JIČÍN  – Kdo byl  v sobotu odpoledne 13. listopadu na 20. benefici obecné prospěšné společnosti Apropo  Jičín v Masarykově divadle  ví,  jak se žije v galaxii Apropo.  Stal se totiž svědkem jedinečné události: setkání zástupců pěti planet nazvaných Láskaskvost, Radost, Nebula, Velana, Sponzodárie.  Nejistotu doby trumfla štědrost dárců, celkem přispěli (včetně výtěžku z dobrovolného vstupného)  částkou  674 179 korun. Peníze  poslouží k   bezbariérové úpravě nového auta pro přepravu vozíčkářů, podpoří také prázdninové  odlehčovací pobyty.  „Dnešní večer byl pro mnohé z vás prvním setkáním s naším světem, s naší galaxií a mám radost, že jste ji mohli poznat. Žijí  v  ní  totiž ti,  kteří naší práci a naší galaxii dávají smysl.    Viděli jste, že ve svých duších jsou skutečně čistí jako diamanty. Mnozí lidí to nevidí, ale my jsme to dnes vpodvečer společně viděli.  Galaxie, benefice, to všechno by nebylo takové, kdybyste tady nebyli, kdybyste nepřišli a nenaplnili tenhle sál. Vám patří velké poděkování !“ vzkázala z pódia ředitelka Apropa  Jitka Králová.

Součástí podvečera bylo i předání ceny Apropos, která je tradičně udělována za zásluhy a přínos ve zlepšení kvality života lidí s postižením v jičínském regionu.   Při letošní 20. benefici byla udělena už poosmé.  Ocenění tentokrát převzala knihovnice,  podporovatelka  Apropa  Alena Pospíšilová (mj. společný cyklus přednášek – terapií „Pomalu, jinak, ale s Vámi“).  Další cenu (in memoriam) dostala MUDr. Milena Černá, od roku 1993 ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a později předsedkyně správní rady Výboru dobré vůle, která zemřela letos v září.  Milena Černá  se několikrát jičínské benefice osobně zúčastnila. „Máme zač děkovat paní doktorce Černé, protože se stala na dlouho patronkou naší organizace,“ řekla Jana Dolejší, jedna ze zakladatelek společnosti Apropo, které letos předávala ceny   Apropos.

Životní postoj  Mileny Černé  (citát):

„Naučila jsem se v životě, že důležitější je dávat než dostávat. Člověk, který tak uvažuje, pocítí, jak zázračně funguje kruh dávání a braní. Vyšší režie je daleko účinnější než ta lidská a mnoho přání se nám splní dřív, než pro to něco uděláme. Můžeme se tak zbavit úzkostí, které náš život provázejí. Prosadíme-li svá přání za každou cenu, pocítíme naopak nejčastěji svoji vlastní ubohost.“

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *