Knihovna V. Čtvrtka dočasně přesídlí do bývalého hotelu Slávie

titulka JIČÍN  –   Po dobu rekonstrukce Knihovny Václava Čtvrtka,   která začne  ve druhé polovině letošního roku a potrvá  dva roky,  knihovníci  dočasně  osídlí náhradní sídlo jen přes ulici, v klubu Tančák, Ten mají  v paměti hlavně dnešní třicátníci a dvacátníci. Klub je součástí   Radní  už  schválili záměr  pronájmu nebytových  prostor  v Denisově ulici 504.   Město Jičín plánuje uzavřít s majitelem prostor, společností ASTER reality a.s., smlouvu o pronájmu na dobu určitou.  od 1. 7. 2023 do 30. 9. 2025.  Náročné  stěhování (včetně skladů ve sklepě)  se  má  uskutečnit v létě.  Výhodou dočasného  sídla   je  minimální  vzdálenost  od  knihovny,  tedy „pouze“ přes ulici.  To stěhování usnadní,  i  tak  však  bude komplikované.

Knihovníci chtějí i po  dobu  rekonstrukce udržet většinu služeb i nabídku kulturních a vzdělávacích akcí.  Budou  k  tomu využívat i  svou  pobočku v prostorách  tzv.  Bunkru  (Na jihu 552),  zapojeny budou i některé knihovny v okolních obcích.

Celkové náklady na rekonstrukci knihovny jsou před soutěží odhadovány na více než 70 milionů korun.  Město Jičín  získalo dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši necelých 60 milionů korun. Projekt se připravuje od roku 2015 a pracuje s konceptem „obývák města Jičína“, jehož funkci má knihovna plnit. Rekonstrukce zasáhne téměř do všech prostor a prvků budovy.

(jj a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *