První gongové lázně na Turnovsku přivítaly návštěvníky

titulka TURNOV / Český  ráj  –   Zažitou představu o tom, jak vypadají lázně, boří nové studio, které funguje od února v turnovské Pasáži Kinských. V těchto lázních návštěvníci nenajdou žádné vany ani bazény, koupat se tam přesto budou. A to ve zvucích. Jedná se o první gongové lázně na Turnovsku.  Lázeň se tu  odehrává se v příjemném prostředí komorního studia. Stačí přijít v pohodlném oblečení a s sebou vzít podložku. Důležitá je příprava na uvolnění energetických kanálů v těle. Začíná se dechovou meditací, pak už člověk ulehne na podložku a přichází na řadu gongová lázeň.

Terapeut rozezní gongy a další nástroje, které využívá. Těmi jsou tibetské mísy, chrastítka nebo zvonkohry. „Gong je silným posvátným a starodávným nástrojem léčení, omlazení a transformace. Vytváří mocné zvukové vlny, které je možné vnímat celým povrchem těla. Na fyzické úrovni gong uvolňuje napětí a bloky v těle, stimuluje lepší fungování hormonálního systému, posiluje a léčí nervový systém. Fyzická bolest i některé nemoci mohou být často spojeny s příčinami souvisejícími s emocemi a stresem, proto gong příznivě ovlivňuje fyzické zdraví i v těchto oblastech,“ vysvětlila Jitka Dahlhausen, terapeutka gongovými vibracemi, která gongové lázně v Turnově otevřela. Používá unikátní vzácné nástroje, mimo jiné šestnáctikilogramovou tibetskou mísu z Indie, které jsou v celé republice jen tři.  A také  velké terapeuticke gongy Paiste a Tam Tam, což jsou výjimečné ručně dělané nástroje.

Gongové lázně jsou otevřené všem lidem, kteří na sobě chtějí pracovat, zklidnit se a uvolnit. Není potřeba žádná předchozí zkušenost. „Gongová lázeň přenese lidi do hluboké meditace, aniž by museli něco dělat. Posiluje parasympatické nervstvo, skrze něj dochází k léčení,“ uvedla Jitka Dahlhausen.

Kromě skupinových gongových lázní je možné přijít i na individuální terapie. Je potřeba se předem objednat na www.jogajitka.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *