Ministerstvo obrany bezúplatně převede pozemek pod Zebínem

titulka JIČÍN / Zebín  –  Pozemek pod panelovou silnicí, který navazuje na cestu pod rekultivovanou skládkou  Zebín  a  patří Ministerstvu obrany,  by mohlo převzít město Jičín.  Na doporučení radních o tom budou jičínští zastupitelé hlasovat  22. června na veřejné schůzi. Celková výměra v katastrálním území Jičín v blízkosti  tzv. střelnice je 1 503  m2. Pro Ministerstvo obrany je pozemek nepotřebný, pro město Jičín  naopak důležitý: panelová cesta je totiž frekventovanou  silnicí III. třídy.  V lokalitě se konají také letní akce, např.  srazy  sběratelů vojenské techniky.

S  podporou speciální třídy v MŠ Větrov by mohly pomoci Nová Paka, Libáň a Sobotka

imgp9336 Město Jičín  bude  prostřednictvím místostarosty  Petra Hamáčka  jednat se zástupci Nové Paky Paky, Sobotky a Libáně o příspěvku  na  provoz  speciální třídy v jičínské Mateřské škole Větrov. Tato školka se dlouhodobě specializuje na předškolní vzdělávání dětí s hendikepem. Má speciální třídu, kterou navštěvují i děti  z jiných měst.  Takové třídy jsou v mateřinkách vzácné, další  fungují  například  v Hořicích, Hostinném, Vrchlabí a ve Dvoře Králové nad Labem.

Provoz této speciální třídy je personálně  náročný:   s dětmi  pracují dvě učitelky, jeden asistent pedagoga a v dopoledních hodinách školní asistent na poloviční úvazek. S dohledem při vycházkách chodí vypomáhat i asistenti pedagoga z běžných tříd MŠ Větrov, pokud jim to situace umožňuje. Obvykle také vypomáhají paní  uklízečky nebo  školnice. V tomto školním roce speciální třídu MŠ Větrov navštěvovalo sedm dětí, v příštím školním roce se očekává devět dětí.

Ve speciálních třídách už teď nemůže pracovat asistent pedagoga na základě doporučení Speciálního pedagogického centra, protože tito asistenti jsou k dětem s podpůrnými opatřeními přiřazeni jenom do běžných tříd.

K  hodnocení  současného  ředitele SZMJ  nebyly zásadní připomínky 

imgp9680 Sportovní komise se na svém posledním jednání zabývala i  hodnocením ředitele Sportovních zařízení města Jičína, revizí ceníků na sportovištích, vznikem nového centra bojových umění a schválením městských dotací do sportu. K práci současného ředitele SZMJ Davida Streubela nebyly žádné zásadní připomínky  a sportovní komise  jeho setrvání na postu jednoznačně podpořila.

Komise se taky seznámila  se záměrem představitelů okinawského karate, kteří chtějí ve staré truhlárně na zahradě ZŠ Železnická vybudovat nové sportovní centrum. Bylo by zaměřené na bojové sporty. Kromě karate by šlo o výuku jiu jitsu, MMA, boxu a podobně. Klub RBKA – Shubukan  ČR chce truhlárnu přebudovat z vlastních peněz.

Vysoké ceny energií  ovlivní  i ceník  na  koupališti Kníže

Vstupné bude pro letošní sezónu vyšší od 10ti do 20ti procent.  Ani   tak  ale  nedorovná  energetickou ztrátovost koupaliště nebo zimního stadionu. A  stejné je to u  dalších sportovišť, kde se úprava ceny dotkne hlavně  veřejnosti, méně pak sportovních oddílů.

O navýšení cen se uvažuje i na  zimním stadionu, ale rozhodnutí padne až před zahájením sezóny, která začíná na konci srpna. Na Koupališti Kníže se návštěvníci setkají s novinkou  v podobě  aplikace na vstupenky. Připravují ji  Sportovní zařízení města  Jičína,  v parných dnech by měla zamezit frontám u kasy.

PROJEKT  BETA  na nákladovém nádraží v Jičíně 

imgp9464 JIČÍN  –  V prostorách bývalého nákladového nádraží v Jičíně  chce  Matouš  Tměj za uskupení  DOTMY  uspořádat koncert  PROJEKT BETA  zaměřený  hlavně  na adolescenty.  Nákladové nádraží  patří do vlastnictví města,  proto je nezbytný souhlas rady. Radní výpůjčku pozemků a jedné místnosti v budově schválili, protože  pro  věkovou skupinu  náctiletých,  která patří mezi nejnáročnější,  v Jičíně  moc možností k setkání není.  Tato zajímavá premiéra se bude konat v závěru školního roku.

Město koupí nový pozemek  pro elektropřípojku  k  hřišti  v  Robousích

Radní doporučují zastupitelům  schválit  koupi  pozemku  v  Robousích  o  výměře 174 m2 za 50 460 korun.  Jeho vlastníkem je  Římskokatolická farnost – arciděkanství Jičín. O této  koupi budou zastupitelé rozhodovat 22. června.

Jednání s městem Jičín vyvolala vloni obyvatelka Robous, protože bylo zjištěno, že elektropřípojka  k šatnám fotbalového klubu v Robousích  je vedena po jejím pozemku a to už z doby, kdy tento pozemek (stavební parcela č. 69 a pozemková parcela č. 630/2)  patřil jinému majiteli.  Obyvatelka  si  přípojku na svém pozemku nepřeje, město Jičín proto  hledalo náhradní řešení a začali jednat se zástupci jičínské farnosti. Ta už městu poslala dopis se znaleckým posudkem na odhad kupní ceny. Pozemek je přímo v Robousích,  pár desítek metrů před podjezdem čtyřproudové komunikace.

(jj a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *