Na hradě Valdštejn připomenou kastelána Ladislava Kouckého

img_20220419_142712 Hrad  Valdštejn /  ČESKÝ  RÁJ –  Pro návštěvníky hradu Valdštejn v Českém ráji  je na nadcházející víkend (4. – 5. 6.) připraven  program s divadlem i s odhalením pamětní desky. V sobotu 4. června se  na prvním hradním nádvoří odehrají dvě reprízy (od 15:00 a 16:00) divadelního představení s názvem „Vy mlčíte, Karle?“ v režii divadelního souboru NOTDIS (Nová turnovská divadelní scéna), který představí baladu Karla Jaromíra Erbena „Lilie“ v moderním hávu. Vstupné bude v rámci prohlídky hradu.

V ten samý den bude v bývalých konírnách pod hradem zahájena výstava „Čerti – unikátní expozice podob čerta v průběhu staletí“, kterou připravil výtvarník Aleš Drašnar.  Neděle 5. června přinese dlouho očekávané slavnostní odhalení pamětní desky dlouholetému kastelánu hradu Valdštejna Ladislavu Kouckému, který se výrazným způsobem zasloužil o záchranu areálu. Hudebním doprovodem bude varhaník Radek Rejšek a skupina Pele Mele Quintet. Akce „Pocta Ladislavu Kouckému“ začne ve 14:00 hodin  průvodním slovem Evy Kordové. Mezi pořadatele patří Město Turnov, příspěvková organizace TPCR a Městská knihovna Antonína Marka Turnov.

10. června  se  kaple sv. Jana Nepomuckého  v hradním areálu stane součástí  celorepublikové  Noci kostelů.  Hudebním doprovodem bude pěvecké komorní sdružení Cantus Jaroměř. Zveme k setkání na místě, v němž se prolíná duchovní, historický a romantický rozměr. Vstup je zdarma

Hrad Valdštejn je v červnu otevřen denně od 9:00 do 17:30 (poslední vstup do areálu  v 17:30). 

(eg a red)

 

Foto: Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *