Na Jičínsku pokračuje 19. ročník festivalu ProART

art ČR  /  Jičín   –  Po Brně a Slavonicích pokračuje festival  ProART  ve Valdštejnské lodžii v Sedličkách u Jičína od 28, do 31. července 2022. Program sestává z multižánrových eventů, představení, koncertů, studentských a lektorských prezentací, improvizací a čtení.  Ve Valdštejnské lodžii se festival koná od roku 2019. V této nádherné architektonické památce účastníci workshopů umělecky tvoří a zdokonalují se v žánrech – tanec, divadlo, hudba, zpěv a kreativní psaní. Dílny jsou svým charakterem tvořivé a stimulují fantazii. Výsledkem je pak  společné představení pro publikum. 

Program ve Valdštejnské lodžii: 

28. 7. 20:30  Oktogon:   HAAS_Dny po slávě,  ProART Company

Na návštěvě u Huga Haase. Divadelní rozhovor s velkým českým hercem a jeho bratrem. Multižánrová inscenace. Účinkují: Norbert Žid a Martin Dvořák.

„Smysl hned nepochopíš, musíš jen věřit, že co žiješ, smysl dává…“

29. 7. 20:30 / Oktogon:  ANNA BOLAVÁ a JITKA BŘÍZOVÁ: MONOLOGY VE DVOU

Literární koncert neboli koncertní čtení oblíbené spisovatelky Anny Bolavé a houslistky Jitky Břízové

30. 7. 20:30 / Terasa:  GABRIELA VERMELHO: KDYŽ PADÁ HVĚZDA

Poetický taneční koncert hudebnice a zpěvačky Gabriely Vermelho v doprovodu tanečníků Zuzany Richterové a Martina Dvořáka

31. 7. 18:00 / dobrovolné vstupné   MEETING ARTS – CONNECTING ARTISTS

Prezentace dílen ProART Festivalu 2022 lektorů Martina Dvořáka, Zuzany Richterové a Jitky Břízové (tanec), Štěpána Pácla (herectví), Anny Bolavé (psaní) a Gabriely Vermelho (hudba, zpěv)

Za finanční podpory:  st. m. Brna, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury, Královéhradeckého kraje, města Jičína

https://www.proart-festival.cz/cz/jicin-2022/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *