Jičínští reprezentanti přivezli z mistrovství světa čtyři medaile

sprint Jičín  / Falun  –  Jedna stříbrná a tři bronzové z celkem třinácti medailí, které vybojovala česká výprava na Mistrovství světa v MTBO (orientačních závodech na horských kolech), putovaly do Jičína Dvě si dovezl junior Matěj Tuma. Ve štafetě spolu s Adamem Černíkem a Tomášem Zrníkem skončili na třetím místě a třetí dojel i ve velmi rychlé, ale na navigaci náročné sprintové trati. V závodě na střední trati, tzv. middlu dojel na čtvrtém místě a i na dlouhé trati v závodě s hromadným startem se umístil do desátého místa.

relay_hromadna Stabilně do desátého místa jezdila také Rozálie Kuchařová, který spolu s Natalií Chamraďa a Lucií Nedomlelovou vybojovala bronzovou medaili ve štafetách.

V elitní mužské kategorii se Vojtěch Stránský stal po perfektním výkonu na sprintové trati vicemistrem a to se ztrátou pouhých dvou vteřin na titul. Povedl se mu i závod s hromadným startem, kde skončil na sedmém místě.

Česká výprava z Falunu přivezla celkem 13 medailí, z toho dva mistrovské tituly v elitní kategorii, které na krátké trati a ve sprintu vybojoval Kryštof Bogar.

Příští rok se mistrovství světa v MTBO koná díky podpoře měst Jičín a Nová Paka, Královéhradeckého a Středočeského kraje v Jičíně a okolí. Více informací na www.wmtboc2023.cz

(ven)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *