Naplánujte si knižní večery s Naším knihkupectvím v Nové Pace

listopad NOVÁ PAKA  / Jičínsko –  Listopad svými dlouhými večery přímo vybízí k setkání nad knihami s jejich autory. Podařila se obdivuhodná věc a můžete se v prostředí novopackého gymnázia besedovat se čtyřmi osobnostmi: Jiřím Padevětem, Margit Slimákovou, Markem Orko Váchou a Jaromírem Typltem. První setkání v úterý 9. listopadu od 17 hodin bude s Jiřím Padevětem, ředitelem nakladatelství Academia na téma: Historie let 1939 – 1948. Druhé setkání v úterý 23. listopadu od 18 hodin bude s Margit Slimákovou nad její druhou knihou Osobní receptář pro zdraví a pohodu. Třetím hostem bude v pátek 26. listopadu od 17 hodin Marek Orko Vácha s tématem: Etika odpovědnosti. Závěrečným setkáním tohoto cyklu bude v úterý 30. listopadu od 18 hodin Jaromír Typlt: Josef Kocourek a příběhy z novopacké reálky.

Habl Už 18. října  od 16 hodin se v aule novopackého gymnázia můžete setkat s doc. PhDr. Janem Háblem,  Ph.D., významným českým pedagogem a komediologem, který studoval filosofii výchovy na University of Wales. Přednáška má název Na charakteru záleží: Je dobro učitelné? Vstupné je dobrovolné.

Naše knihkupectví děkuje  za možnost realizace všech setkání Gymnáziu a SOŠPg Nová Paka. Musíme doufat, že coronavirová situace bude dobrá a budou stačit jen roušky. Těšíme se na vás a na hezká setkání, při kterých budete moci zakoupit také knihy uvedených autorů.

Jiří Padevět (*1966) je český spisovatel, knihkupec a nakladatel. Ředitelem nakladatelství Academia je od roku 2006. V roce 2014 získal cenu Magnesia Litera za knihu Průvodce protektorátní Prahou. Z pětadvaceti knih, které napsal, jsou momentálně na knižním trhu dostupné: Kronika protektorátu (aktuální novinka), Komunistické lágry, Za dráty, Krvavý podzim 1939, Průvodce stalinistickou Prahou, Vladimír Ijič Lenin v obrazech, Střepiny času, krajin konspirací, Republika, Sny a sekery, Dvacet minut na vsi, Antropoid

PharmDr.Margit Slimáková  je specialistka na zdravotní prevenci a výživu. Vystudovala farmacii a dietologii, využívá osvědčené poznatky ze všech oblastí medicíny. Podle rozsáhlého průzkumu nezávislé mezinárodní organizace Ashoka je nejvlivnější českou expertkou v oblasti zdravého životního stylu, zdravé výživy a přístupu ke zdravotní péči. V minulosti pobývala a pracovala v Německu, Číně, Francii a USA. Je autorkou knihy Velmi osobní kniha o zdraví a můžeme se těšit na její druhou knihu Osobní receptář pro zdraví a pohodu.

Marek Orko Vácha  (*1966) je kněz, přírodovědec, pedagog, spisovatel a skaut (přezdívka Orko). Slouží jako farář v Lechovicích a je kaplan ve studentské akademické farnosti u Salvátora. Na akademické půdě působí ve funkci přednosty Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kde je i předsedou akademického senátu. Specializuje se na otázky evoluční biologie, lékařské a environmentální etiky. Je autorem řady knih. Momentálně jsou dostupné Tančící skály, Šestá cesta, Tváří tvář Zemi, Loď, Život je sacra zájímavej, Nevyžádané rady mládeži, Příběhy z jiného vesmíru, Kéž bych pod hvězdami dobře odtančil svůj tanec, Selfíčka a nejnovější kniha WAKAN TANKA.

Jaromír Typlt  je novopacký rodák (*1973) vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze – obor filozofie a český jazyk a literatura. Je český spisovatel, esejista, performer, výtvarný kurátor a editor. V kulturním světě stále více přibližuje a prosazuje díla autorů z Nové Paky. Jaromír Typlt dokáže velmi zajímavě a poutavě vyprávět a rozebírat jejich díla. Je autorem předmluvy k novému vydání knihy Josefa Kocourka: Jensen a lilie, Modrá slečna, Kráska.

Děkuji za možnost realizace všech setkání Gymnáziu a SOŠPg Nová Paka. Musíme doufat, že coronavirová situace bude dobrá a budou stačit jen roušky. Těšíme se na vás a na hezká setkání, při kterých budete moci zakoupit také knihy uvedených autorů.

B. Korbelářová,  Naše knihkupectví Nová Paka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *