Nejrychlejší při Mikulášském běhu byl tentokrát Petr Soukup

image_27 BRADA / Jičínsko  –   První prosincovou neděli tradičně  vedly kroky vyznavačů běžeckých sportů z blízkého i vzdáleného jičínského okolí na vrchol Brada, kde jičínští atleti uspořádali už 77. ročník Mikulášského běhu. Počasí příliš nepřálo, po sobotním sněhu ani památky, zato rozměklá trať.  I  přesto odstartovalo 353  běžců, od těch nejmenších „mlíčňáků“ po důstojné, dříve narozené pány.  Na připravených tratích pod vrcholem Brady a  Přivýšiny se nejprve odehrály dětské závody s hromadným startem a  pak intervalové závody od kategorie mladšího žactva až po kategorii veteránskou. Pro všechny dětské účastníky připravili pořadatelé sladké odměny, pro běžce intervalových závodů pak věcné ceny a pro dospělé závodníky finanční prémie. Vítězem hlavního závodu se stal v dresu TJ Nová Paka jičínský rodák, vynikající triatlonista Petr Soukup,  který členitou trať dlouhou 2800 metrů absolvoval za 10:10 minut.

Druhý doběhl se ztrátou 33 vteřin šestinásobný vítěz Jan Schulhof v barvách OOB TJ Turnov a třetí místo vybojoval Filip Stránský z atletického klubu Hvězda Pardubice, který pokořil jedenáctiminutovou  hranici o osm  vteřin. Mezi ženami byla nejrychlejší česká reprezentantka v dlouhých bězích, členka pořadatelského oddílu AC TJ Jičín Gabriela Veigertová, která trať proběhla v čase 11:47, před Štěpánkou Klackovou z oddílu orientačního běhu SC Jičín a Markétou Vávrovou. Veteránskou kategorii mužů do šedesáti let ovládl novopacký František Vagenknecht a nad šedesát let byl nejrychlejší liberecký Vladimír Vacarda. Závod žen nad třicet pět let vyhrála bronzová z katerie žen Markéta Vávrová. Mezi dorostenci byl nejrychlejší jičínský Michal Viták. V závodech staršího žactva byli nejrychlejší jičínská atletka Sára Rejlková a turnovský orientační běžec Tomáš Drahoňovský. Závody mladšího žactva, které májí trať dlouhou 1000 metrů byli vítězi jičínští atleti Aneta Valentová a Marek Škorpil. Kompletní výsledkový servis spolu s řadou fotografií naleznete na stránkách závodu http://mikulasskybeh.wz.cz

Sedmasedmdesátý ročník tohoto nikdy nepřerušeného závodu je minulostí, ale už v neděli 3. prosince 2023 v 9,45 startuje závodem mlíčňáků ročník sedmdesátý osmý, na který Vás pořadatelé z AC TJ Jičín srdečně zvou.