O víkendu startuje tradiční Weber Jičínská 50 a Weber City Run

titulka JIČÍN – O nadcházejícím víkendu můžete cyklistikou pomoci handicapovaným dětem.  Už posedmnácté se  v sobotu 21. května v Jičíně uskuteční cyklistický závod Jičínská 50. Odpoledne jej pak doplní 8. ročník běžeckého závodu Weber City Run. Na startu se potkají různé výkonnostní a věkové kategorie. Obě akce zaštítí  divize Weber společnosti Saint-Gobain, která vyrábí a dodává stavební materiály. Výtěžek ze startovného a příspěvku sponzorů bude jako každý rok věnován jičínské organizaci Apropo, která pomáhá handicapovaným dětem.

weber-3 Letošní ročník závodu na horských kolech Weber Jičínská 50 odstartuje v sobotu 21. května v 10 hodin na Lidickém náměstí v Jičíně. Zúčastnit se ho mohou sportovci všech věkových kategorií, od profesionálů po amatéry. Zkušenější cyklisté mohou absolvovat trasu dlouhou  padesát kilometrů, méně zkušení si pak mohou zvolit trasu poloviční. Speciální krátká trasa bude vyhrazena i pro ty nejmenší. Cesty vedou převážně malebnou přírodou v okolí Jičína, skrze pole a lesy. „Na Weber Jičínské padesátce není důležité, kolikátý se člověk umístí, ale kolik si odveze dojmů a zážitků,” upozorňuje pořadatel akce Petr Kordík.

weber-city-run-2021-2 V 15 hodin pak na Lidickém náměstí odstartuje běh Weber City Run, jehož účastníci si mohou vybrat mezi pětikilometrovou a desetikilometrovou trasou. Dětský běžecký závod odstartuje ze stejného místa ještě o čtvrt hodiny dříve, ve 14:45. Trasa závodů bude viditelně značena a doprovázet ji bude řada pořadatelů, kteří dohlédnou na bezpečnost.

Kromě vypocených kalorií a přísunu endorfinů může sportovce motivovat také podpora jičínské organizace Apropo, která pomáhá místním handicapovaným dětem  už  od roku 1996. „Z letošního výtěžku plánujeme dětem pořídit elektrickou tříkolku, takzvanou Ciklorikšu. Díky ní tak na cyklostezku mohou vyrazit i jedinci, kteří na kole nikdy jezdit nemohli nebo na něm seděli naposledy před mnoha lety,” uvádí ředitelka organizace Jitka Králová.

Letošní ročník tak konečně po dvou letech naváže na tradici jarních sportovních závodů. V důsledku pandemie koronaviru byly termíny předchozích ročníků přesunuty. V roce 2020 se tak závod konal až na podzim, vloni se uskutečnil  v půlce léta. „Díky návratu k tradici i celkovému zlepšení situace očekáváme letos zase hojnější účast, jaká bývala před dobou covidovou,” říká Monika Ruffrová z Weberu, jehož zaměstnanci se pravidelně účastní obou závodů. Obvykle v Jičíně narazíte na zhruba osm stovek sportovců, v předchozích dvou letech jich ale právě kvůli pandemii značně ubylo.

Více informací o jednotlivých závodech a jejich pořadateli naleznete na: http://www.jicinska50.cz/ http://www.cityrunjicin.cz/ http://cz.weber/

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *