Obyvatelé ulic M. Koněva a Ruská si nepřejí změnu názvu

img-20220225-wa0000 JIČÍN  –    Většina respondentů, kteří se zúčastnili ankety na přejmenování ulic  M. Koněva  a Ruská, si změnu názvu nepřeje.  Výsledek ankety  vzali na vědomí jičínští radní, kteří doporučují  Zastupitelstvu města,  aby  došlé podněty občanů vyzývající ke změně názvů ulic zamítlo.  Veřejné zasedání se uskuteční ve středu 22. června.  Písemné podněty  s  požadavkem na  změnu názvu ulic převzalo město Jičín  po zahájení ruské agrese na Ukrajině.  Občané v nich  požadovali  nové názvy pro některé ulice.  Nejčastěji šlo o ulice Ruská a M. Koněva. Tyto podněty projednalo Zastupitelstvo města v  březnu 2022. O případné změně měli rozhodnout tamější  obyvatelé  a firmy, které by čekala  i  změna  adresy, s tím spojené administrativní povinnosti a  další náklady pro firmy.

V ulicích Ruská a M. Koněva se uskutečnila anketa, v níž  každý rezident těchto ulic starší 18 let dostal obálku s anketním lístkem. Firmy, které mají v těchto ulicích  sídlo nebo  provozovnu, jej obdrželi  do datové schránky, ostatním byl odeslán poštou. Sčítání vyplněných anketních hlasů  podléhalo kontrole,  která  potvrdila,  že hlasy  jsou skutečně od respondentů.

V ulici M. Koněva  ze  111 anketních lístků bylo odevzdáno  54: ankety se zúčastnilo  48,6 % hlasujících.  Třicet devět  z nich si změnu nepřálo, čtrnáct by ji uvítalo, jeden lístek byl neplatný.

V  Ruské ulici  bylo rozneseno 237 lístků, vrátilo se 98 z nich.  To je účast 41,4 %. Devadesát dva  respondentů si změnu nepřeje, šest by ji uvítalo.   Anketní  šetření se uskutečnilo  od 25. dubna do 13. května.

(jj a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *