Proměna lokality mezi čtvrtí Čeřovka a lipovou alejí v Jičíně začala

titulka JIČÍN –  Čtvrť  Čeřovka a Valdštejnovu lipovou alej propojí desetihektarová obytná zóna.  Jičín tak navazuje na odkaz prvorepublikového architekta Čeňka Musila. Výstavba infrastruktury už začala.  Smlouvu na výstavbu infrastruktury, podzemních sítí a veřejných prostranství podepsalo  v závěru února vedení města se zástupci za sdružení firem EUROVIA CS, a.s.  a  Stavoka Kosice, a.s. Podepsána byla i smlouva na technický dozor, který zajistí sdružení firem FRAM Consult a.s. a IPSUM CZ s.r.o., a také smlouva o úvěru s Československou obchodní bankou, a.s.

Příprava revitalizace v lokalitě Kasárna, kde  vyrostou rodinné domky a obytné domy, začala už v roce 2012. Byly třeba mj. změny územního plánu, vykoupení pozemků i veřejné zakázky.

imgp7225 Cena investice  „Infrastruktura Kasárna“ je  přes 208 milionů korun  včetně DPH. Práce potrvají 35 měsíců. Postavena bude kompletní infrastruktura na ploše deseti hektarů, včetně inženýrských sítí, komunikací a veřejných prostranství. Vzniknou tak parcely pro rodinné a bytové domy. Uprostřed čtvrti bude malé náměstí, lokalita získá také novou zeleň a herní prvky pro děti. Do prací  je zahrnuta  i  výstavba teplovodu a rekonstrukce ulice Čsl. armády, i odstranění staré  dvoupodlažní kasárenské budovy se sedlovou střechou.

Nové parcely město Jičín nabídne k prodeji. Ten se uskuteční  formou elektronické aukce, ale o podrobnostech ani o zahájení prodeje ještě není rozhodnuto. Město Jičín bude včas informovat. Aby nová zástavba odpovídala architektonickému a urbanistickému stylu Čeřovky, jsou pro domy stanoveny vzory, navržené architektonickou kanceláří Cuboid architekti s.r.o.

(jj a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *