Rozlučkové Café Muzeum v Jičíně naposledy ve starém

titulka JIČÍN   –   Jičínské   muzejníky  čeká  velké  stěhování.  Se současnou  stálou  expozicí ve Valdštejnském paláci v Jičíně se rozloučili oblíbenou akcí Café Muzeum,  kterou navštívilo více než 150 lidí, mnoho  bývalých zaměstnanců i  podporovatelů muzea.  V sobotu  14. října  muzejníci představili  minulost i budoucnost instituce.  Po mnoha letech  příprav totiž konečně začne generální modernizace stálé expozice. Prvotním impulsem k přípravě nové expozice se stal fakt, že návštěvnost muzea  v posledních letech mírně klesala  a  odborní pracovníci zároveň poukazovali na to, že stávající výstavní systém je už  zastaralý. Na přípravných  fázích spolupracovalo  jičínské regionální muzeum s městem Jičín a s Královéhradeckým krajem. V první polovině letošního  roku byl projekt úspěšně přijat a  na Ministerstvu  pro místní  rozvoj  žádost potvrzena. Práce by měly začít  s prvními měsíci roku 2024 a  skončit  nejpozději na konci roku 2026.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Muzeum se tak  v sobotu uložilo k velkému rekonstrukčnímu spánku a začalo velké  stěhování.  I nadále však  zůstává otevřena galerie, kde budou muzejníci nabízet zajímavý a různorodý  program.

Další místo pro setkávání  na komornějších  akcích poskytne areál bývalé fary v Robousích.  Už  tam začal  přednáškový cyklus Večery na faře v Robousích a  uskuteční se workshopy.

Malé výstavy dostanou  prostor na nádvoří jičínského paláce,  od příštího roku budou muzejníci připravovat  program i na Šolcově statku v Sobotce.

(red)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *