V Jičíně vznikají dvě nová krytá sportoviště. Ve výhledu je modernizace stávajících

sportovni-areal JIČÍN –    Do  finále  jde  v  Jičíně  zastřešení tenisových kurtů ve sportovním areálu.  Vznikne tak  nová  víceúčelová sportovní hala.  Další nové sportoviště  bude  u ZŠ  Železnická. Za podpory města Jičína  tady klub karate Shubukan buduje Centrum bojových sportů, základem je přestavba staré nevyužívané truhlárny v areálu školy.

Ve výhledu jsou další  investice do  jičínských sportovišť. Už  příští  rok  by mohla začít obnova atletického oválu,  hlavního hřiště a atletických sektorů ve sportovním areálu. Zahájení prací závisí na získání  dotace od Národní sportovní agentury, která může pokrýt až  polovinu nákladů.

Pro modernizaci sportovního areálu Jičín vůbec poprvé připravil zakázku ve formátu Design & Build. Spočívá v tom, že dodavatel ponese plnou zodpovědnost za vytvoření projektové dokumentace včetně získání potřebných povolení ke stavbě a pak provede stavební práce. Vítězným uchazečem se stala společnost SPORT Construction a.s., která ve veřejné zakázce nabídla nejnižší cenu: 26 866 125 korun bez DPH (32 145 011,25 korun s PDH)  a splnila všechny kvalitativní předpoklady požadované v zadávací dokumentaci.  Součástí  je i šedesátiměsíční  záruka na dílo.

(red a jj)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *