Ruská a Koněvova ulice? O případné změně názvu rozhodnou občané

rus JIČÍN  –   Jičínští radní schválili vypsání ankety o možném přejmenování ulic Ruská a M. Koněva. Vyhodnocení bude zásadním podkladem pro rozhodování radních a zastupitelů. Dotazníkové šetření  jen  ve dvou uvedených ulicích  začíná dnes, 25. dubna a  potrvá do 13. května. Občané dostanou anketní lístek v obálce se jménem do poštovní schránky, a pokud se chtějí zúčastnit, musí vyplnit celé jméno, adresu bydliště a datum narození. Osobní údaje budou použity výhradně pro účely ankety a budou uchovávány po omezenou dobu. Anketní lístek se vhazuje do urny – pro ulici Ruskou bude u podatelny MěÚ Jičín v ulici 17. listopadu (bývalý Aris) a pro ulici M. Koněva bude v restauraci U Všech čertů. Další podrobnosti obdrží občané přímo na anketním lístku.

Zúčastnit se mohou i firmy, které v daných ulicích mají sídlo nebo provozovnu. Anketní lístek dostanou do svých datových schránek.

Důvodem dotazníkového šetření je současná mezinárodní situace s poukazem na rusko-ukrajinský konflikt a na historickou zkušenost Československa. Město Jičín chce znát názor obyvatel a firem, bydlících  nebo působících v těchto ulicích,  protože  změna názvu ulic je i změnou adresy a s tím souvisejí   také  administrativní povinnosti a náklady.

(jj a red)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *