Sheila Havrdová se stala mistryní Evropy

sheila-lob2024x Ramsau / Jičín – V rakouském Ramsau am Dachstein skončila největší zimní mezinárodní akce orientačních sportů – Mistrovství světa dospělých a juniorů a Mistrovství Evropy dorostu v lyžařském orientačním běhu. Sheila Havrdová z jičínského oddílu Sportcentrum Jičín si z akce veze domů zlatou medaili a titul mistryně Evropy.

Průběh vítězného závodu štafet byl v podání české trojice dorostenek jednoznačná záležitost. Sheila Havrdová dojela z prvního úseku s dvou minutovým náskokem, na druhém úseku Pavlína Salabová navýšila náskok o další minutu a půl, Barbora Chrástová na posledním úseku lehce ztratila, ale jasné vítězství české štafety to neohrozilo, druhé Finsko dojelo se ztrátou 2:30 min, třetí dojelo české béčko, nicméně bronz získala v cíli čtvrtá štafeta Lotyšska.

Přímo na lyžařském stadionu v centru Ramsau, na okolních loukách, kopcích i v lesích si síly poměřilo 255 závodníků z 18 zemí světa.