U Milevska dominovali hráči z Písku

titulka PŘEŠTĚNICE  /  Jičín   –   V jižních Čechách v Přeštěnicích crossgolfisté odehráli poslední dva turnaje před závěrečným Turnajem mistrů. Do nové lokality si našla cestu téměř třicítka hráčů s touhou získat co nejvíc bodů, škrtnout horší výsledky a vylepšit si tak  postavení v tabulce. Celkově se počítají pouze tři nejlepší výsledky v kategorii A. a 3 v kat. B. a jen několik hráčů ještě mělo teoretickou šanci sesadit našeho M. Jedličku z čela žebříčku.
V kopcovitém terénu plným hustých remízků bylo postaveno 12 jamek. Nechyběla jamka na břehu rybníku, na které pohasla nejedna naděje. Ale překvapivě největší problémy měli všichni s nakloněným terénem s velmi úzkými travnatými úseky mezi křovinami. S obrovským náskokem (5 a 4 údery) se po základní části na čele vyhřívala dvojice pořadatelů: Tříska s Píseckým (nejvážnější pronásledovatel Míry Jedličky). Náš M. Jedlička držel  třetí příčku před dalšími hráči, mezi kterými byl i druhý náš zástupce Vratislav Jedlička. Finálové tři jamky pořadím na bedně už nezamíchaly. Z premiérového vítězství se tak radoval Michal Tříska 49(39+10), 2. M. Písecký 50(40+10) a 3. M. Jedlička 53(44+9). V. Jedlička 60(46+14) štěstí při riskování neměl a propadl se na 7. místo.  Jičíňáci, i když jen ve dvojici, získali 3. místo mezi kluby, ale důležitější byla zásadní informace, že M. Jedlička už nemůže být předstižen a počtvrté získá křišťálový pohár za celý rok 2022 !
V neděli čekalo na účastníky jen 10 jamek v turnaji kat. B, ale jak brzo všichni zjistili, náročnost naopak nečekaně stoupla. Bezstarostná uvolněnost M. Jedličky se ukázala přehnaná a najednou to bylo až 6. místo po základní části. V. Jedlička ztrácel další dva údery. Vynucené riskování ze šestého místa nevyšlo, přišla ztráta a pád až na deváté místo a Jedličkové si místa na stupních pro seniory prohodili. Vynikající víkend prožil M. Tříska, který vyhrál i v neděli 46(37+9), 2. M. Písecký 50(38+12) a alespoň bronz získal vítěz základní části R. Langr z Akce WC 51(36+15), když v rozstřelu porazil M. Konečného z Dobrušky.
Teď už všechny čeká vyvrcholení – závěrečný turnaj celé sezóny Turnaj mistrů v Souvlastním v Orlických horách.