Úhrada parkovného v Jičíně bude pohodlnější s mobilními aplikacemi

imgp9720_2 JIČÍN   –   Radní města Jičína schválili pořízení  mobilních aplikací Smart4city a ParkSimply, které slouží pro kontrolu plateb parkovného. Město uzavře dohodu s vývojářskými společnostmi SPEL a.s. a GLOBDATA a.s..

Obě aplikace půjde stáhnout bezplatně z Google Play nebo AppStore do mobilního telefonu. Město Jičín vypsalo poptávkové řízení, ve kterém společnosti předložily  své nabídky.  Firma SPEL a.s. se ve smlouvě zavazuje k bezplatnému poskytnutí mobilní aplikace Smart4City a potřebného software pro Městskou policii Jičín. Také vytvoří stránku města Jičín s vyznačenými parkovacími místy na webu www.smart4city.cz.  Informacím o nové aplikaci město Jičín poskytne stránku v rámci webu města www.mujicin.cz .  Na podobném principu bude fungovat aplikace ParkSimply od společnosti GLOBDATA. Internetovou adresou bude v tomto případě www.parkovacilistek.cz.

Dosud bylo možné hradit parkovné prostřednictvím SMS, telefonicky nebo jednoduše zakoupením lístku. Dosavadní metody zůstanou zachovány.

Ilustrační foto:  VaW

(jj a red)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *