Ahoj v Českém ráji! Putujte za pověstmi, Valdštejnem, i za regionálními výrobky

titulka ČESKÝ RÁJ –  Prázdniny a s nimi hlavní návštěvnická sezona v Českém ráji jsou v plném proudu. „Největší návštěvnický nápor už má asi region tradičně za sebou, protože ten bývá o červencových svátcích, kdy si většina lidí bere dovolenou, prodlužuje si tak letní volno a vyráží mimo domov,“  říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj. Sdružení pro letošní sezonu připravilo pro turisty novinky a tipy, kam se v Českém ráji vydat. Po celé léto jsou návštěvníkům infocenter a také řady památek a partnerů Sdružení k dispozici letní turistické noviny obsahující kompletní turistikou nabídku regionu – včetně kalendáře akcí, jízdních řádů turistických autobusů i desítky námětů, jak trávit v Českém ráji volný čas. „Kromě toho máme pro návštěvníky připravené tipy na pěší, cyklo a filmové výlety ve formě flipbooků,“ doplňuje Kořínková. Noviny i flipbooky jsou zdarma ke stažení na https://www.cesky-raj.info/cs/o-regionu/propagacni-materialy/.

noviny-titulka_1 Milovníci historie mohou nejen po Českém ráji putovat Po stopách Albrechta z Valdštejna, sbírat razítka a získávat za ně drobné odměny. Víc o celém projektu na www.albrechtzvaldstejna.cz

Pro rodiny s dětmi je tu tradiční Putování za pověstmi Českého ráje. Zájemci si tak mohou  zakoupit v infocentrech nebo e-shopu Cestoknížku, získat Cestomapu a vyrazit třeba na Trosky, za Bílou paní na Kumburk nebo za  vílou Jizerýnou na Železnobrodsko.

V polovině července byl spuštěn nový web regionálních produktů, který představuje  výrobce – potravináře i řemeslníky, kteří z místních surovin vytváří kvalitní certifikované výrobky. Najdete mezi nimi pestrou škálu zboží od skleněných figurek přes šperky, keramiku, výrobky ze dřeva až po látkové hračky nebo  produkty z bylin. Značku Regionální produkt Český ráj nesou zdejší ovocné mošty, marmelády, medy i uzenářské a masné produkty, sýry nebo třeba piva… Nový web najdete pod doménou  www.regionalniprodukt.cz   a  krom prezentací regionálních výrobců je doplněn o krátké videopozvánky do dílen některých z nich.

Na svém facebookovém profilu Sdružení v letošním roce  postupně představuje města Českého ráje a jejich poklady. Sledujte na https://www.facebook.com/ceskyraj.ceskyraj

U příležitosti  třicetiletého výročí  pořádá Sdružení v letním období  přednáškové večery s cestovatelkou a fotografkou Pavlou Bičíkovou. Besedy nesou název Český ráj známý neznámy, ta nejbližší se koná v sobotu 30. července od 18.00 hodin na Pantheonu v Malé Skále. Další je potom 8. srpna v Jičíně a 21. srpna v kempu Sedmihorky. „Poutavé přednášky určitě doporučujeme nejen návštěvníkům, ale i místním, neboť i oni se jistě dozví spoustu nového,“ uzavírá Jitka Kořínková.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *