Do markvartického kostela pozvali kapelu „Ze šuplíku“

koncert-2 MARKVARTICE  u Sobotky – Všude žijí lidé a skoro všude se v adventu otevírají lidská srdce i mysl. Pomocníkem při  této lidské proměně je i hudba. Přijměte proto pozvání do kostela sv. Jiljí v Markvarticích u Sobotky v sobotu 13. prosince od 17 hodin. Kouzlo předvánočního času doplní tradiční lidové koledy, i autorské písně skupiny Ze šuplíku. Členy tohoto „tělesa“- Danu Beranovou, Hynka Berana a Jaromíra Kejvala vám představujeme níže.

Celý příspěvek →

Pookřejte v zimě tvorbou, hudbou i novou knihou

kost Český ráj, LIBOŠOVICE – Milí přátelé a příznivci naší knihovny, pěkně Vás zdravíme v adventním čase. Dovolujeme si Vás pozvat na to, co jsme pro nejbližší období připravili, aby jste se společně s námi povyrazili. zaposlouchali a našli inspiraci. Ve středu 10. prosince, než začne „Celé Česko zpívat koledy“, se od 16 hodin koná v malé libošovické knihovně RODINNÁ VÁNOČNÍ TVŮRČÍ DÍLNA s výtvarnicí Zdeňkou Brixovou. V neděli 14. 12. od 15 hodin v hradní kapli sv. Anny na Kosti VÁNOČNÍ KONCERT. V průběhu zimních měsíců ( v prosinci a v lednu)  je v Galerii Na návsi na Obecním úřadě v Libošovicích k vidění výstavka výtvarných prací žákyň a žáků sobotecké základní školy. S předstihem si Vás dovolujeme upozornit na Novoroční koncert duchodní hudby, který se klenice bude konat v sobotu 3. ledna 2015 od 16 hodin v kostele sv. Prokopa v Libošovicích. Srdečně Vás již nyní zveme na lednové uvedení nové krásné knihy MLÝNY NA KLENICI, které se uskuteční v sobotu 24. ledna od 16 hodin v libošovické knihovně Antonína Bocha.
Příjemné dny, pevné zdraví a hodně radosti Vám přejí, přátelsky zdraví a těší se na setkání s Vámi

Alena a Eva, knihovnice z Libošovic    www.knihovnalibosovice.webk.cz

Vyberte si z adventního diáře měst a obcí

lomnice-betlem-2 JIČÍNSKO, LOMNICE nad Popelkou, Turnov –  Neuvěřitelně bohatou kulturní a společenskou nabídku můžete aktuálně považovat za předvánoční dárek, který by vás měl naladit do adventu. Pozvánky, které jsme od pořadatelů zatím obdrželi, vkládáme do jednoho velkého pozvání, z něhož, troufáme si tvrdit, vybere každý. V Muzeu Českého ráje v Turnově otevřou ve čtvrtek 27. listopadu sváteční výstavu o odívání, kterou doplní i drobnou publikací ředitelky Vladimíry Jakouběové. Na pátek 28. listopadu chystají od 18 hodin v galerii turnovského muzea setkání přátel a pamětníků pana dr. Jiřího Šolce. Koná se u příležitosti zařazení sbírky dr. Šolce do stálé expozice drahých kamenů v Muzeu Českého ráje v Turnově. Podrobnosti o obou událostech najdete na tomto odkazu:  http://www.muzeum-turnov.cz/akce/  Na Dlaskově statku v Dolánkách, který patří pod turnovské muzeum, pokračuje až do konce roku výstava s názvem “ Z jednoho kmene“.

Do Lomnice nad Popelkou za Mikulášem a betlémy

Svůj příspěvek pro předsváteční čas  připravili i v Lomnici nad Popelkou. V sobotu 29. listopadu zvou na tradiční Mikulášské slavnosti. Pokud vás celodenní program zajímá, objevíte jej na: http://www.lomnicenadpopelkou.cz/mikulasske-slavnosti-otevrou-adventni-cas/d-7264. Třináctý ročník betlémské výstavy zpřísupní v Městském muzeu v Lomnici nad Popelkou v sobotu 29. listopadu v 9 hodin ráno. Podobně jako v minulých letech se budou návštěvníci moci potěšit několika desítkami betlémů, ať už historických nebo současných, a to z různých druhů materiálu. Ústředním výjimečným exponátem bude tentokrát ukázka tvorby známého řezbáře Podorlicka Bohumila Šilara z Lanškrouna, který své hlavní dílo v loňském roce prezentoval na přehlídce v Betlémské kapli v Praze. 

Do Nové Paky, Lázní Bělohradu a Hořic za vánočním stromem a trhy

Do Nové Paky jste zváni 29. listopadu na Předvánoční trhy na Masarykově náměstí, které začínají v 10 hodin dopoledne průvodem k Betlému. Vyvrcholí rozsvícením vánočního stromu a ohňostrojem. Více zde: http://www.kultura-novapaka.cz/subj-files/predvanocni-trhy-2014-pdf-1.pdf  V Suchardově domě v Nové Pace ctí tradice, proto se tam  již od 22. lomnice-betlem-1 11. do 21. 12. koná výstava betlémů z Novopacka. Podrobnosti k rozsvícení vánočního stromu (28. listopadu) a k Valdštejnským vánočním trhům ( 29. listopadu) v Jičíně  najdete na plakátku ve fotogalerii pod článkem. Tradiční výstava betlémů začne v pátek 28. listopadu v Památníku K.V.Raise v Lázních Bělohradě. Uvidíte betlémské výjevy  různých velikostí a typů, mj. betlémy ze šustí, z papíru, dřeva, keramiky. Adventní trh a rozsvícení vánočního stromu bude v tomto městě v neděli 30. listopadu na  Malém náměstí. „Můžete si koupit vánoční zboží, občerstvit se, poslechnout si vánoční koledy nebo se jen sejít s přáteli. A nakonec vás čeká rozsvícení vánočního stromu,“ zvou pořadatelé z Lázní Bělohradu.  www.lazne-belohrad.cz  29. listopadu  rozsvítí vánoční strom a uspořádají adventní trhy i na hořickém Náměstí  Jiřího z Poděbrad. Tak jako každý rok je naplánován bohatý kulturní program s hudebním vystoupením dětí z místních škol, dechovkou a rockovým koncertem. Hlavním hostem bude zpěvačka Petra Janů. Zahájení je v půl deváté ráno. Plakát s programem si prohlédněte ve fotogalerii. 

Za čím do Chodovic, do Dvora Králové nad Labem a na Pecku?

Rozsvěcení vánočního stromku před
kostelem v Chodovicích
30. 11. Chodovice/Holovousy
Obec Holovousy si Vás dovoluje pozvat
na slavnostní rozsvěcení stromku před
kostelem. Nebudou chybět vánoční koledy,
domáčí punč, čaj a perníčky.
www.holovousy.cz
Vánoční ZOO
1. 12. – 4. 1. ZOO Dvůr Králové
S prvním prosincovým dnem se v zoo rozzáří
unikátní hra světel, vánočně nasvícené
pavilony a cesty. Vánoční výzdoba v zoo bude
připravena od 1. 12., prodloužená otevírací
doba Vánoční zoo začne od 20. 12.
www.zoodvurkralove.cz
Mikuláš v ZOO
5. 12. ZOO Dvůr Králové
ZOO Dvůr Králové Vás zve na mikulášskou
nadílka pro děti. Drobné sladkosti dětem
rozdává Mikuláš.
www.zoodvurkralove.cz
Vánoční trhy v Pecce
6. 12. Náměstí Kryštofa Haranta, Pecka
Přijďte ochutnat tradici spojenou s dobrým
jídlem a vánoční atmosférou.
www.mestys-pecka.cz
Vánoční mše
7. 12. Kostel sv. Bartoloměje, Chodovice
Zveme Vás na vánoční koncert, kde budou
účinkovat Cantus Feminae Nechanice se
sboristy, Hořický komorní orchestr a sbor
Bona Vita Hořice.
www.holovousy.cz

Ve fotogalerii najdete plakáty s programem z Libuně, z Libáně, ze Sobotky, z Hořic, k jičínským Vánocům na bráně, k Mikulášským slavnostem v Lomnici nad Popelkou, k rozsvícení vánočního stromu a k Vadštejnským trhům v Jičíně, i k nejbližšímu programu v Železnici a v Ostroměři.

(red)

Na čtvrtstoletí svobody v Sobotce vzpomenou i s ekonomem T. Sedláčkem

image_6 SOBOTKA – Vzpomínky na 25 let svobody ožijí v Sobotce 14. a 17. listopadu v Knihovně Fráni Šrámka a v Městském divadle. Kromě jiného tam zasadí „Lípu svobody“, otevřou výstavu fotografií a plakátů Občanského fóra V. Ševčíka a artefaktů z ČR i Sobotky. Všechny hosty a události s konkrétním časovým plánem najdete v programu.

(red)

Jičínská ZUŠ se rozrostla. Otevřou tam dveře pro návštěvníky

imgp1715 JIČÍN – Základní umělecká škola Jičín zve ve dnech 10 – 13. listopadu v době od 14:00 – 17:30 hod. na Dny otevřených dveří. Můžete tak nahlédnout přímo do výukových prostor nebo dokonce vidět  práci s žáky. Ani po zpřístupnění nových učeben v zámku však škola nemůže uspokojit zájem všech rodičů o umístění dětí. Potvrdil to jičínský místostarosta Petr Hamáček: 

 

„Základní umělecká škola  a K-klub v Jičíně fungují pro území bývalého okresu, což v sobě zahrnuje aglomeraci skoro sto tisíc obyvatel, to není jen pro zhruba 15 tisíc lidí,“ upozornil tajemník MÚ v Jičíně Petr Bareš. „Těch tisíc žáků nechodí jenom sem, chodí i do pobočky v Sobotce, kde nedávno dostali nové prostory v budově spořitelny. V Nové Pace mají také „zušku“, ale to je již jiná instituce,“ dodal místostarosta Petr Hamáček. “ Základní umělecká škola, to je především zušlechťování dětí, dostává se jim kulturního vzdělání, což je velmi důležité,“ doplnil dnes již bývalý starosta Jiří Liška.

(vaw)

Starší přípravka Robous přezimuje na čele tabulky

robousy ROBOUSY, CHOMUTICE, ŽELEZNICE, SOBOTKA – Po posledním podzimním kole okresního přeboru mají vše odehráno i žáci a starší přípravka. Ta odjela do Chomutic, kde na ní čekal domácí B tým, Jičíněves a Miletín. Žáci zakončili sezónu na svém hřišti. Do Robous přijel třetí tým tabulky -Milíčeves. Byla to předehrávka prvního jarního kola. Oba zápasy byly herně vyrovnané a Robousy si nakonec připsaly dva body do tabulky, ve které jim patří po podzimu pěkné páté místo, což je nejlepší umístění po několika letech.

(mč)

Celý příspěvek →

Kam ve sváteční úterý? Na Humprecht, do hořické věže, za Raisem…

vez JIČÍNSKO  a Český ráj –  Dernisáž výstavy loutek na zámku Humprecht u Sobotky, pochod „Po stopách K.V. Raise“  v Lázních Bělohradě, návštěva Masarykovy věže samostatnosti nad Hořicemi, která bude otevřena letos naposledy nebo „Pouštění draků“ ve Všeni…. Jen na vás je, jak volný den prožijete. 

Dernisáž výstavy loutek Moravského zemského muzea v Brně, která byla v letošní návštěvní pochod sezóně přístupná ve 2. poschodí zámku Humprecht, začne ve sváteční den v 15 hodin za přítomnosti autora výstavy PhDr. Jaroslava Blechy. Masarykova věž samostatnosti nabídne 28. října své muzejní prostory i podzimní výhledy od 10:00 do 16:00 hodin. Již pojedenácté se v úterý 28. října mohou zájemci vydat na turistický pochod Po stopách K. V. Raise z Bělohradu na Zvičinu. Startuje se v 9 hodin ráno od Památníku K. V. Raise v Lázních Bělohradě. Součástí bude i procházka kolem rybníku Pardoubek. Na Raisově chatě na Zvičině čeká občerstvení. Koho budou bolet nohy, může se drak zpátky dopravit autobusem, který  vyjíždí v půl třetí odpoledne. Zábavu pro celou rodinu umožní Pouštění draků ve Všeni u Turnova. Začíná ve 14 hodin, pořadatelem je dětský klub Agráček ve spolupráci s webovým portálem Tátové.info. Zábavné odpoledne ve Všeni nabídne kromě pouštění draků i tvořivé dílny a soutěže, pečení brambor v ohni či opékání dračích ocásků.

Návdavkem  pro sportovce je tu Přespolní běh okolo Železnice. Jde o šesté otevřené zeleznice mistrovství města Železnice, jehož třináctikilometrová trať vede okolím lázeňského městečka. Prezentace zájemců je 28. října od 10 do 10:45 hodin na železnickém náměstí Svobody. Účastníci vystartují  v 11 hodin z Raisovy ulice. Pokud nechcete běžet, můžete nesoutěžně „pochodovat“ nebo se vézt. Pro pěší i rodiny s dětmi a s kočárky jsou připravené vlastivědně-naučné trasy v délce 1,5 km a 4 km.

(vaw)

V Sobotce vyjednali otevřenou koalici. Lidsky i názorově se shodnou

S 1 SOBOTKA –  Nejpodstatnější je pro ně spolupráce konkrétních lidí, dohodli se úplně na všem, nic nezůstalo „viset“ ve vzduchu….To sdělili lídrové vítězných stran TOP 09  a Živá Sobotka, které získaly shodně po čtyřech mandátech (pro 15- ti členné  zastupitelstvo). Při včerejším jednání se zástupci těchto stran shodli na kandidátech na post starosty a místostarosty, i na složení rady. „Koho jsme vybrali do rady, to zatím nechceme specifikovat,“ informoval kandidát na starostu, lídr TOP 09 Lubomír Jenček.

Celý příspěvek →

Jak se hlasovalo v obcích a městech na Jičínsku?

volby JIČÍNSKO – Najděte si svou obec nebo město a podívejte se na volební účast a mandáty:

Bačalky (účast: 62,79%, hlasy: 536, mandáty: 7)
SNK pro Bačalky a Lično 6, 84,51%; SNK obce Bačalky a Lična 1, 15,49%

Bašnice (účast: 69,75%, hlasy: 680, mandáty: 7)
Miroslav Šolc, NK 1, 12,79%; Lenka Koňáková, NK 1, 12,35%; Martin Frýdl, NK 1, 11,32%; Milan Novotný st., NK 1, 11,03%; Tomáš Chlad, NK 1, 9,71%; Dita Mašková, NK 1, 9,41%; Milan Novotný ml., NK 1, 7,65%

Běchary (účast: 45,81%, hlasy: 426, mandáty: 9)
Jiří Jiránek, NK 1, 18,31%; Jiří Strobl, NK 1, 16,43%; Josef Košek, NK 1, 15,26%; Josef Brož, NK 1, 9,86%; Petr Šoltys, NK 1, 8,69%; Bohumil Vobr, NK 1, 8,69%; Michal Spilko, NK 1, 7,75%; Martin Jiřička, NK 1, 5,87%; Lukáš Frýba, NK 1, 5,63%

Bílsko u Hořic (účast: 72,16%, hlasy: 458, mandáty: 7)
Hana Rozsévačová, NK 1, 13,76%; Radek Rachota, NK 1, 12,01%; Martin Rachota, NK 1, 11,14%; Lenka Kramářová, DiS., NK 1, 10,7%; Jiří Kramář, NK 1, 9,61%; Jiří Dvořák, NK 1, 8,95%; Jan Rozsévač, NK 1, 8,08%

Boháňka (účast: 76,63%, hlasy: 1 094, mandáty: 9)
SNK Skála 5, 50,55%; SNKobcí Boháňka,Chloumek,Votuz 4, 49,45%

Borek (účast: 34,72%, hlasy: 138, mandáty: 7)
Petr Holeček, NK 1, 15,94%; Peter Horáček, NK 1, 14,49%; Ladislava Nečesaná, NK 1, 14,49%; Lucie Tomíčková, NK 1, 13,77%; Marek Vrabec, NK 1, 13,77%; Ladislav Jiřička, NK 1, 13,77%; Roman Knajfl, NK 1, 13,77%

Brada-Rybníček (účast: 71,43%, hlasy: 503, mandáty: 7)
Sdružení Brada – Rybníček 7, 100%

Březina (účast: 73,86%, hlasy: 440, mandáty: 7)
Libor Valenta, NK 1, 13,18%; Miroslav Zumr, NK 1, 12,5%; Ing. Pavel Jarolímek, NK 1, 10,45%; Martin Pilař, NK 1, 9,55%; Miroslav Palička, NK 1, 9,09%; Miroslav Janďourek, NK 1, 8,41%; Pavel Šír, NK 1, 8,18%

Bříšťany (účast: 66,51%, hlasy: 829, mandáty: 7)
Jaroslav Dostál, NK 1, 15,32%; Otakar Michálek, NK 1, 13,15%; Iveta Prchlíková, NK 1, 13,15%; Petr Tomáš, NK 1, 10,37%; Roman Krčmařík, NK 1, 10,13%; Stanislava Veselá, NK 1, 8,44%; Jiří Houžvička, NK 1, 8,2%

Budčeves (účast: 55,56%, hlasy: 274, mandáty: 5)
Marian Otava, NK 1, 19,71%; Pavla Vohnoutová, NK 1, 13,87%; Vladimír Kotlář, NK 1, 13,5%; Milan Kašpar, NK 1, 13,5%; Marek Nýč, NK 1, 12,04%

Bukvice (účast: 67,83%, hlasy: 345, mandáty: 5)
Za Bukvici krásnější 5, 85,51%

Butoves (účast: 74,87%, hlasy: 931, mandáty: 7)
BUTOVÁCI 4, 53,92%; SNK – Butova ves 2, 28,03%; Ženy pro Butoves 1, 18,05%

Bystřice (účast: 60,92%, hlasy: 1 340, mandáty: 9)
Martina Sálová Vlková, NK 1, 12,09%; Marie Konůpková, NK 1, 11,72%; Jana Rieplová, NK 1, 11,04%; Jana Dovolová, NK 1, 9,25%; Zdeněk Dufek, NK 1, 8,66%; Jan Ondrák, NK 1, 7,84%; Miroslav Novák, NK 1, 7,84%; Luděk Svoboda, NK 1, 7,24%; Anna Martinková, NK 1, 6,27%

Cerekvice nad Bystřicí (účast: 40,57%, hlasy: 1 305, mandáty: 9)
SNK Cerekvice a Třebovětice 9, 100%

Červená Třemešná (účast: 66,39%, hlasy: 456, mandáty: 7)
Ing. Josef Bičiště, NK 1, 14,04%; František Šeps, NK 1, 12,28%; Zdeňka Jiřičková, NK 1, 10,96%; Ludmila Švábenická, NK 1, 9,65%; Miluše Bucharová, NK 1, 8,33%; Věra Fleglová, NK 1, 7,24%; Ludmila Draštíková, NK 1, 6,8%

Češov (účast: 77,91%, hlasy: 653, mandáty: 5)
STAROUSEDLÍCI 3, 66,46%; TOP 09 2, 33,54%

Dětenice (účast: 33,05%, hlasy: 1 182, mandáty: 9)
SNK obce Dětenice 9, 100%

Dílce (účast: 68,29%, hlasy: 121, mandáty: 7)
SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ 7, 100%

Dobrá Voda u Hořic (účast: 44,88%, hlasy: 1 336, mandáty: 9)
Sdružení nezávis. Dobrá Voda 9, 90,57%

Dolní Lochov (účast: 80,56%, hlasy: 143, mandáty: 5)
Za Lochov krásnější 4, 69,93%; SNK Svatá Anna 1, 30,07%

Dřevěnice (účast: 71,74%, hlasy: 858, mandáty: 7)
Mgr. Dušan Vrabec, NK 1, 12,7%; Ing. Josef Barochovský, NK 1, 10,72%; Jaromír Militký, NK 1, 9,32%; Ludmila Lukavcová, NK 1, 9,32%; Ing. Petr Jiránek, NK 1, 9,09%; Josef Hlaváč, NK 1, 8,86%; Aleš Dufek, NK 1, 8,86%

Holín (účast: 65,61%, hlasy: 1 925, mandáty: 7)
My a Vy 5, 59,43%; SNK HOLÍN 1, 21,19%; ČSSD 1, 17,56%

Holovousy (účast: 61,74%, hlasy: 2 282, mandáty: 9)
VÝCHODOČEŠI 4, 42,94%; VAŠE DEVÍTKA 3, 26,07%; SNK – NEZÁVISLÍ 1, 16,83%; PRO ROZVOJ CELÉ OBCE 1, 14,15%

Hořice (účast: 45,94%, hlasy: 57 942, mandáty: 21)
ODS 5, 23,01%; Šance pro rozvoj 5, 22,27%; Hořičtí patrioti s podp.TOP 09 3, 15,65%; ČSSD 3, 12,36%; ANO 2011 2, 9,81%; Volba pro město 2, 8,71%; KSČM 1, 6,55%

Cholenice (účast: 37,43%, hlasy: 318, mandáty: 7)
SNK PRO CHOLENICE 7, 100%

Chomutice (účast: 52,77%, hlasy: 2 052, mandáty: 9)
Chomutičky, Chomutice, Obora I 5, 57,8%; Chomutičky, Chomutice,Obora II 4, 42,2%

Choteč (účast: 45,73%, hlasy: 435, mandáty: 7)
Jednotná Choteč 7, 100%

Chyjice (účast: 55,04%, hlasy: 253, mandáty: 5)
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ 5, 100%

Jeřice (účast: 65,03%, hlasy: 1 679, mandáty: 9)
NK SDH Dolní Černůtky 4, 41,27%; SNK Jeřice 3, 33,83%; Za Jeřice krásnější 2, 24,9%

Jičín (účast: 40,89%, hlasy: 99 061, mandáty: 21)
ANO 2011 3, 14,43%; PATRIOTI pro Jičín 3, 12,01%; Sdružení pro Jičín 3, 11,77%; Jičínský demokratický klub 3, 11,3%; ČSSD 2, 10,95%; Volba pro město 2, 10,79%; KOMUNISTICKÁ STR.ČECH A MORAVY 2, 9,72%; Sdružení ODS a NK 2, 8,69%; TOP 09 1, 6,92%

Jičíněves (účast: 38,97%, hlasy: 727, mandáty: 7)
SNK PRO OBEC 7, 100%

Jinolice (účast: 80,39%, hlasy: 723, mandáty: 7)
Jinolice 7, 100%

Kacákova Lhota (účast: 51,11%, hlasy: 317, mandáty: 7)
NSK obce Kacák. Lh. a Náchodsk 7, 100%

Kbelnice (účast: 66,47%, hlasy: 645, mandáty: 7)
SNK obce Kbelnice 1, 14,73%; Helena Kupcová, NK 1, 12,4%; Libor Lhota, NK 1, 12,4%; Dagmar Michalčíková, NK 1, 12,25%; Zdeňka Jenčková, NK 1, 11,01%; Roman Jenček, NK 1, 10,85%; Alena Kupcová, NK 1, 9,61%

Kněžnice (účast: 57,85%, hlasy: 572, mandáty: 5)
SNK I. 3, 57,69%; SNK II. 2, 42,31%

Konecchlumí (účast: 62,79%, hlasy: 1 103, mandáty: 7)
Zdeňka Kunčíková, NK 1, 13,06%; Aleš Hlawatschke, NK 1, 11,6%; Eva Lánská, NK 1, 10,15%; Jiří Měsíček, NK 1, 10,06%; Jiří Kunčík, NK 1, 9,97%; Tomáš Zachoval, NK 1, 9,34%; Rostislav Němec, NK 1, 9,25%

Kopidlno (účast: 40,09%, hlasy: 8 104, mandáty: 15)
ČSSD 6, 40,38%; SNK-Hasiči a nezávislí 5, 30,63%; KDU-ČSL A NEZÁVISLÍ OBČANÉ 3, 22,1%; ODS 1, 6,9%

Kostelec (účast: 79,31%, hlasy: 112, mandáty: 7)
Lukáš Velart, NK 1, 17,86%; Vlastimil Hartman, NK 1, 16,96%; Miloslav Bubák, NK 1, 15,18%; Jan Vaníček, NK 1, 13,39%; Markéta Krátká, NK 1, 13,39%; Jaroslav Krátký, NK 1, 12,5%; Marie Hartmanová, NK 1, 10,71%

Kovač (účast: 61,82%, hlasy: 391, mandáty: 7)
SNK Kovač 7, 100%

Kozojedy (účast: 40,82%, hlasy: 296, mandáty: 7)
Josef Myška, NK 1, 15,2%; Václav Teslík, NK 1, 14,86%; Václav Šteffl, NK 1, 14,53%; Markéta Poláčková, NK 1, 13,51%; Silvie Bystroňová, NK 1, 12,5%; Jan Kriegler, NK 1, 11,49%; Josef Poláček, NK 1, 10,47%

Kyje (účast: 65,31%, hlasy: 183, mandáty: 7)
Sdružení nezávislých kandidátů 7, 100%

Lázně Bělohrad (účast: 57,82%, hlasy: 23 558, mandáty: 15)
Starostové a nezávislí 6, 34,94%; SNK Bělohradsko 4, 23,95%; Východočeši 2, 11,45%; ANO 2011 1, 10,15%; KDU-ČSL 1, 5,6%; Koalice TOP 09 a Svobodní 1, 5,34%

Libáň (účast: 43,99%, hlasy: 5 171, mandáty: 9)
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ 4, 37,52%; NEZÁVISLÍ A HASIČI 2, 24,75%; ANO 2011 2, 21,87%; ODS 1, 15,86%

Libošovice (účast: 58,85%, hlasy: 1 455, mandáty: 9)
SNK obce Libošovice 9, 94,02%

Libuň (účast: 58,58%, hlasy: 2 458, mandáty: 7)
Nezávislí pro Libuňsko 4, 61,15%; Sdruž. zájm. organizací Libuň 3, 38,85%

Lískovice (účast: 52,66%, hlasy: 572, mandáty: 9)
SNK II 5, 51,75%; SNK I 4, 48,25%

Lukavec u Hořic (účast: 63,4%, hlasy: 947, mandáty: 7)
Naše obec 4, 61,67%; Hasiči a fotbalisti 3, 38,33%

Lužany (účast: 62,19%, hlasy: 2 214, mandáty: 9)
Ing. Martin Mitlöhner, NK 1, 12,15%; Pavel Provazník, NK 1, 11,25%; Ing. Tomáš Berger, NK 1, 9,12%; Miloš Hofman, NK 1, 8,67%; Ing. Jaroslav Mikule, NK 1, 7,99%; Petr Mach, NK 1, 7,63%; Bc. Jana Kašíková, DiS., NK 1, 7,23%; Petr Tománek, NK 1, 6,1%; Mgr. Jana Kučerová, NK 1, 6,01%

Markvartice (účast: 71,09%, hlasy: 2 233, mandáty: 9)
Sdruž. nestr. pro Markvarticko 5, 55,08%; Společně pro obce 4, 37,53%

Miletín (účast: 68,58%, hlasy: 4 941, mandáty: 11)
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ 7, 60,27%; MILETÍN PRO VŠECHNY 4, 39,73%

Milovice u Hořic (účast: 70,48%, hlasy: 705, mandáty: 7)
Za další prosperitu Milovic 6, 83,26%; Vlastimil Hruška ml., NK 1, 16,74%

Mladějov (účast: 65,75%, hlasy: 2 254, mandáty: 9)
Za obce krásnější 4, 40,11%; Za kulturu a tělovýchovu 2, 21,92%; Za Obec Mladějov 2, 20,41%; Za Obec Roveň 1, 17,57%

Mlázovice (účast: 49,68%, hlasy: 1 670, mandáty: 11)
VOLBA PRO MLÁZOVICE 11, 100%

Nemyčeves (účast: 69,47%, hlasy: 1 231, mandáty: 7)
HASIČI PRO OBEC 5, 67,18%; Sdružení občanů Nemyčevse 1, 18,68%; PRO SPOKOJENOST OBČANŮ 1, 14,13%

Nevratice (účast: 71,43%, hlasy: 550, mandáty: 7)
Strana pro občany I 4, 58%; Strana pro občany II 2, 23,27%; Pro obec Nevratice 1, 18,73%

Nová Paka (účast: 51,5%, hlasy: 73 080, mandáty: 21)
Sportovci pro Novou Paku 8, 30,56%; ČSSD 4, 19,01%; Otevřená radnice 3, 15,04%; Volba pro město 3, 14,62%; ODS 2, 11,17%; KSČM 1, 5,6%

Ohařice (účast: 55,77%, hlasy: 127, mandáty: 5)
Naše obec 5, 100%

Ohaveč (účast: 57,63%, hlasy: 209, mandáty: 9)
Sdružení nezávislých kandidátů 9, 100%

Osek (účast: 76,65%, hlasy: 710, mandáty: 7)
Roman Bárta, NK 1, 12,25%; Josef Rejman, NK 1, 11,97%; Ing. Ivo Brixí, NK 1, 11,69%; Radmila Jonášová, NK 1, 10,7%; Tomáš Bárta, NK 1, 10,42%; Ing. Libor Mocák, NK 1, 10%; David Horák, NK 1, 7,32%

Ostroměř (účast: 49,33%, hlasy: 5 461, mandáty: 11)
ODS 4, 34,11%; Sdružení nezávislých kandidátů 3, 28,71%; SNK obce Ostroměř a přidr.obcí 3, 27,83%; Nezávislí kandidáti – ženy 1, 9,34%

Ostružno (účast: 51,22%, hlasy: 191, mandáty: 7)
Zdeňka Richterová, NK 1, 16,23%; Jiří Richter, NK 1, 15,71%; Miloslav Enge, NK 1, 15,71%; Miroslav Frydrych, NK 1, 14,66%; Zdeňka Bittnerová, NK 1, 14,14%; Radka Landovská, NK 1, 13,61%; Věra Richterová, NK 1, 9,95%

Pecka (účast: 30,08%, hlasy: 3 189, mandáty: 15)
NEZÁVISLÍ PRO PECKOVSKO 15, 100%

Petrovičky (účast: 86,21%, hlasy: 97, mandáty: 7)
Ing. Iva Frydrychová, NK 1, 18,56%; Jitka Pappová, NK 1, 16,49%; Petra Berná, NK 1, 14,43%; Jaroslav Berný, NK 1, 14,43%; Miroslav Frydrych, NK 1, 14,43%; Josef Koutník, NK 1, 12,37%; Vlastimil Liška, NK 1, 9,28%

Podhorní Újezd a Vojice (účast: 57,87%, hlasy: 1 806, mandáty: 9)
ČSSD 2, 13,68%; Václav Luštický, NK 1, 10,63%; Mgr. Jitka Jenčovská, NK 1, 10,52%; Ing. Josef Chudoba, NK 1, 10,41%; Boris Ulrych, NK 1, 10,08%; Zdeněk Ulrich, NK 1, 9,91%; František Kloutvor, NK 1, 9,25%; Pavel Makovec, NK 1, 8,14%

Podhradí (účast: 64,86%, hlasy: 1 827, mandáty: 9)
SNK – Hasiči Šlikova Ves 3, 32,9%; SNK – Hasiči Čejkovice 3, 27,09%; SNK – Občané Podhradí 2, 23,1%; SNK – Hlásná Lhota 1, 16,91%

Podůlší (účast: 56,54%, hlasy: 609, mandáty: 7)
Jaroslava Pivrncová, NK 1, 15,44%; Zdeněk Žalský, NK 1, 14,94%; Zdeněk Král, NK 1, 13,63%; Vladimír Košíček, NK 1, 12,81%; Miloš Pospíšil, NK 1, 12,64%; Petr Stryhal, NK 1, 11,17%; Žaneta Karbanová, NK 1, 10,34%

Radim (účast: 57,74%, hlasy: 1 004, mandáty: 7)
Mgr. Marcela Danišová, NK 1, 13,35%; Zdeňka Brixová, NK 1, 13,15%; Zdeňka Stříbrná, NK 1, 12,95%; Tomáš Adolf, NK 1, 12,85%; Lukáš Karban, NK 1, 11,45%; Radek Říha, NK 1, 10,66%; Vratislav Kříž, NK 1, 10,46%

Rašín (účast: 79,31%, hlasy: 187, mandáty: 5)
VOLBA PRO RAŠÍN 5, 100%

Rohoznice (účast: 66,93%, hlasy: 1 050, mandáty: 7)
Mgr. Pavlína Festová, NK 1, 13,24%; Petra Hadincová, NK 1, 11,71%; Miloš Jenčovský, NK 1, 10,95%; Miloš Nosek, NK 1, 9,71%; Miloš Kňourek, NK 1, 9,52%; Hana Kňourková, NK 1, 8,48%; Mgr. Marie Dufková, NK 1, 8,19%

Rokytňany (účast: 65,85%, hlasy: 242, mandáty: 7)
SNK ROKYTŇANY 7, 90,91%

Samšina (účast: 58,7%, hlasy: 830, mandáty: 7)
Jiří Knížek, NK 1, 13,37%; Stanislav Adamec, NK 1, 8,67%; Josef Krupička, NK 1, 8,31%; Milan Lhota, NK 1, 7,71%; František Drbohlav, NK 1, 6,99%; Tomáš Knížek, NK 1, 6,87%; Bc. Jaroslav Jenček, NK 1, 6,51%

Sběř (účast: 58,65%, hlasy: 617, mandáty: 7)
Občané pro obec 7, 100%

Sedliště (účast: 64,29%, hlasy: 358, mandáty: 7)
Sdružení nezávislých kandidátů 7, 100%

Sekeřice (účast: 76,77%, hlasy: 313, mandáty: 7)
Vladimír Pižl, NK 1, 17,57%; Martin Rygl, NK 1, 15,34%; Luboš Janouch, NK 1, 15,34%; Vladimír Peš, NK 1, 14,38%; Milada Janatová, NK 1, 14,06%; Josef Kufr, NK 1, 12,14%; Ing. Petra Sedláčková, NK 1, 11,18%

Slatiny (účast: 48,48%, hlasy: 1 556, mandáty: 9)
SNK – Slatiny 5, 55,66%; SNK – Milíčeves 4, 44,34%

Slavhostice (účast: 54,55%, hlasy: 307, mandáty: 7)
MVDr. Petra Tomášková, NK 1, 15,64%; Květoslav Dovole, NK 1, 14,98%; Ing. Jaroslav Řeháček, NK 1, 14,98%; Aleš Klíma, NK 1, 12,7%; Jiří Landfeld, NK 1, 12,05%; Martin Maštálka, NK 1, 11,73%; Renáta Hankeová, NK 1, 10,42%

Sobčice (účast: 70,25%, hlasy: 1 006, mandáty: 7)
Bc. Petra Barešová, NK 1, 13,52%; Josef Horník, NK 1, 13,12%; Tomáš Zahálka, NK 1, 11,13%; Jan Šedina, NK 1, 10,14%; Mgr. Věra Ryglová, NK 1, 9,34%; Bc. Jana Lhotáková, NK 1, 9,34%; Marie Horáková, NK 1, 9,05%

Soběraz (účast: 55,42%, hlasy: 246, mandáty: 7)
SNK Soběraz 1990 6, 87,4%; Ing. Pavel Kopecký, NK 1, 12,6%

Sobotka (účast: 51,06%, hlasy: 12 533, mandáty: 15)
TOP 09 4, 25,81%; ŽIVÁ SOBOTKA 4, 24,5%; ČSSD 3, 21,74%; KDU-ČSL 3, 21,56%; ODS a nezávislí 1, 6,39%

Stará Paka (účast: 52,92%, hlasy: 7 080, mandáty: 9)
Sdružení ODS, NK 3, 34,41%; TJ Sokol Stará Paka 2, 19,51%; Sbor dobrovolných hasičů 2, 17,71%; KDU-ČSL 1, 11,99%; KSČM 1, 10,14%

Staré Hrady (účast: 71,24%, hlasy: 907, mandáty: 9)
Sdružení TOP 09 a NK 7, 78,17%; Sdružení občanů Starých Hradů 2, 21,83%

Staré Místo (účast: 40,15%, hlasy: 579, mandáty: 7)
Za rozvoj obce 7, 100%

Staré Smrkovice (účast: 61,32%, hlasy: 637, mandáty: 5)
SNK Starých Smrkovic I. 3, 40,82%; Spol.St.Smrk“Rodáci a přátelé“ 1, 26,53%; SNK Starých Smrkovic II. 1, 19,62%

Střevač (účast: 29,83%, hlasy: 337, mandáty: 9)
Jaroslava Rychnová, NK 1, 15,43%; Jaromír Valenta, NK 1, 15,13%; Libor Liska, NK 1, 11,57%; Jiří Slavík, NK 1, 11,57%; Miloš Havelka, NK 1, 10,98%; Josef Hlaváček, NK 1, 10,68%; Roman Krupka, NK 1, 9,79%; Zdeňka Havířová, NK 1, 7,42%; Tomáš Kubáček, NK 1, 7,42%

Sukorady (účast: 71,28%, hlasy: 738, mandáty: 7)
Ing. Petr Malý, NK 1, 15,72%; Petra Valentová, NK 1, 14,77%; Stanislav Soukup, NK 1, 14,5%; Jaromír Voňka, NK 1, 14,09%; Michal Rozum, NK 1, 13,96%; Miloš Kvasnička, NK 1, 12,47%; Ing. Luboš Doubravský, NK 1, 8,13%

Svatojanský Újezd (účast: 72,22%, hlasy: 318, mandáty: 7)
Miroslav Perný, NK 1, 14,78%; Josef Bernkopf, NK 1, 13,52%; Marie Slavíková, NK 1, 9,75%; František Měšťan, NK 1, 9,75%; Marta Černá, NK 1, 9,75%; Jaroslav Najman, NK 1, 9,43%; Radek Malý, NK 1, 9,12%

Šárovcova Lhota (účast: 67,66%, hlasy: 580, mandáty: 7)
Jiří Holouš, NK 1, 13,79%; Miroslav Loner, NK 1, 13,62%; Pavel Vích, NK 1, 12,76%; Ing. Miroslav Svoboda, NK 1, 12,07%; Lenka Kopysova, NK 1, 11,38%; Ing. Marcela Dobšová, NK 1, 10,34%; Ing. Šárka Víchová, NK 1, 9,31%

Tetín (účast: 50,88%, hlasy: 308, mandáty: 7)
Tetín – Vidoň 7, 100%

Třebnouševes (účast: 79,84%, hlasy: 1 232, mandáty: 7)
PRO SPOKOJENOU OBEC 4, 36,28%; Jaroslav Dušek, NK 1, 10,55%; Vladimíra Císařová, NK 1, 9,17%; Zdeněk Tomášek, NK 1, 8,36%

Třtěnice (účast: 61,65%, hlasy: 928, mandáty: 7)
Hasiči pro rozvoj ob. Třtěnice 4, 57,44%; Občané pro rozvoj Třtěnice 3, 42,56%

Tuř (účast: 67,97%, hlasy: 469, mandáty: 7)
SDRUŽENÍ OBČANŮ 5, 72,92%; Sdružení Hubálov 2, 27,08%

Úbislavice (účast: 68,54%, hlasy: 1 485, mandáty: 7)
Sdružení nezávislých kand. I. 3, 41,08%; Sdružení nezávislých kand. II. 3, 36,43%; Podkumburský rozhl. a O.s.Stav 1, 22,49%

Údrnice (účast: 56,56%, hlasy: 572, mandáty: 7)
Za lepší obec 7, 100%

Úhlejov (účast: 57,72%, hlasy: 407, mandáty: 7)
Domov v Kopcích 7, 100%

Újezd pod Troskami (účast: 62,69%, hlasy: 898, mandáty: 7)
„NEZÁVISLÍ PRO OBEC“ 7, 100%

Úlibice (účast: 55,71%, hlasy: 631, mandáty: 7)
Sdružení nezávislých kandidátů 7, 100%

Valdice (účast: 52,68%, hlasy: 6 170, mandáty: 11)
SNK V A L D I C E I 7, 55,4%; HASIČI A OBČANÉ VALDIC 2, 17,88%; ZMĚNA 1, 15,71%; SNK „SPORTOVCI VALDIC-SPORT“ 1, 11,02%

Veliš (účast: 68,31%, hlasy: 391, mandáty: 5)
SNK obce Veliše a Vesce 5, 100%

Vidochov (účast: 68,86%, hlasy: 1 088, mandáty: 7)
Ing. Miloslava Erlebachová, NK 1, 12,78%; Aleš Rosa, NK 1, 9,93%; Věra Poláková (Junková), NK 1, 9,74%; Patrik Nosek, NK 1, 9,47%; Josef Ulrich, NK 1, 8,92%; Pavel Horáček, NK 1, 8,64%; Lea Patková, NK 1, 8,64%

Vitiněves (účast: 56,36%, hlasy: 691, mandáty: 7)
Josef Havránek, NK 1, 19,39%; Jitka Heršálková, NK 1, 19,1%; Otto Malý, NK 1, 15,34%; Zdeněk Fejfar, NK 1, 13,02%; Jiří Adamec, NK 1, 12,3%; Květoslava Krupičková, NK 1, 12,16%; Jiří Kubela, NK 1, 8,68%

Volanice (účast: 27,08%, hlasy: 251, mandáty: 7)
SNK VOLANICE 7, 100%

Vrbice (účast: 55,05%, hlasy: 300, mandáty: 5)
SDRUŽENÍ KANDIDÁTŮ 5, 100%

Vršce (účast: 29,61%, hlasy: 226, mandáty: 9)
PRO VRŠCE 9, 100%

Vřesník (účast: 78,13%, hlasy: 278, mandáty: 7)
OBEC VŘESNÍK 7, 100%

Vysoké Veselí (účast: 60,03%, hlasy: 6 210, mandáty: 15)
SNK – Za rozvoj obce 9, 54,96%; SNK – Občané pro město 5, 33,4%; Hasičské SNK 1, 11,64%

Zámostí-Blata (účast: 58,25%, hlasy: 331, mandáty: 7)
SNK BLATA 2010 7, 100%

Zelenecká Lhota (účast: 63,85%, hlasy: 451, mandáty: 7)
Eva Havlová, NK 1, 16,41%; František Egrt, NK 1, 14,63%; Jan Jiterský, NK 1, 14,19%; Jana Runčíková, NK 1, 13,97%; Jan Rozsypal, NK 1, 11,75%; Marek Krčmařík, NK 1, 9,09%; Oldřich Vyziblo, NK 1, 8,87%

Železnice (účast: 38,86%, hlasy: 3 463, mandáty: 15)
SNK – Naše Železnice 15, 100%

Žeretice (účast: 50,96%, hlasy: 547, mandáty: 7)
SNK Žeretice 7, 100%

Židovice (účast: 60,4%, hlasy: 318, mandáty: 7)
Petr Berný, NK 1, 15,72%; Lenka Bucharová, NK 1, 15,09%; Jitka Sukaníková, NK 1, 14,15%; Miroslav Drozen, NK 1, 13,84%; Jakub Žák, NK 1, 13,84%; Jan Budai, NK 1, 10,69%; Kateřina Červená, NK 1, 10,38%

Žlunice (účast: 39,61%, hlasy: 354, mandáty: 7)
Žlunice 2014-2018 7, 100%

 

V Libošovicích dnes uvedou Knopovu knihu o hradu Kost

kost LIBOŠOVICE –  Řeči besední společně s uvedením nové publikace o hradu Kost připravila na dnešní odpoledne Knihovna Antonína Bocha v Libošovicích. (podrobnosti na plakátku). Knihovnice již zvou s předstihem také na 4. října, kdy se v 16 hodin uskuteční vernisáž výstavy Toulání krajinou Českého ráje v díle malíře-krajináře Jiřího Qido Valtera a celoroční floristiky a drobných výrobků z přírodních materiálů Štěpánky Čubanové. Na této vernisáži zazpívají Veronika Vildmanová a Vladimír Macoun oblíbené písně z let šedesátých. Součástí přátelského setkání bude beseda u příležitosti Roku české hudby s muzikologem Zdeňkem Vokurkou, ředitelem Foerstrových dnů v Libáni. Výstavu bude možné navštívit do 28. listopadu v půjčovní době knihovny, v pátek od 15 do 18 hodin a v úřední dny Obecního úřadu Libošovice. 

libosovice

(red)