Festival Hudba z ráje vstoupil do druhé třetiny. Pokračovat bude do druhého svátku vánočního

svobod SOBOTKA / Český ráj  –   Festival Hudba z ráje, který začal v Porotním sále Valdštejnského paláce v Jičíně 10. června koncertem Ivo Kahánka a Kateřiny Cingrošové, pokračuje v neděli 24. července od 14 hodin  na zahradě Šolcova statku v Sobotce. Besedu  s herečkou Ilonou Svobodovou bude moderovat Václav Žmolík o hudební doprovod se postarají Josef Žemlička (saxofon) a Bohuslav Lédl (klavír).  Vstupné dobrovolné, počasí bez záruky.
Den předtím, v  sobotu  23. července  se na Malé Skále v Českém ráji, na zřícenině hradu  Vranov  otevře  „Hvězdné nebe nad Granadou“.  Podle pořadatelů se Vám nejdřív rozproudí krev při výšlapu na zříceninu hradu Vranov, a poté skladbami ve španělsko-latinských rytmech.  Zazní slavná píseň Granada, dojemné Ave Maria Williama Gomeze, písně Manuela de Fally, ale také autorská tvorba Lukáše Sommera. Některé z písní, které v tento večer zazní, byly napsány přímo pro Karolínu.  Účinkují   Lukáš Sommer (kytara)  a   Karolína Cingrošová  (soprán)

V neděli  14. srpna pokračuje  festival opět v Sobotce na Šolcově statku. Zazní celý cyklus Písní Milostných Antonína Dvořáka a také výběr z jeho Moravských dvojzpěvů. To celé za doprovodu harfy a s recitací básní. Vstupné je dobrovolné, účinkují  Karolína Cingrošová  (soprán),   Anita Jirovská  (mezzosoprán)  a   Zbyňka Šolcová (harfa).

basic V pátek  2. září  od 19 hodin se v kostele sv. Jana Křtitele v Újezdu pod Troskami uskuteční  festivalové GALA s Bárou Basikovou. Zpěvačka vystoupí společně s Karolínou Cingrošovou v úžasných duetech ze známých oper, slavných muzikálů, ale také v lidových a popových písních. To vše za doprovodu klavíru. Naváže beseda s umělkyněmi, kterou bude moderovat Václav Žmolík.

V sobotu  17. září  se v sále Radnice v Rovensku pod Troskami dostanete  do víru flamenca, čeká vás Španělské poblouznění.   Na programu je známá píseň Besame Mucho, Vzpomínky na Alhambru F. Tárregy, E. Granados a jeho Andaluza, ale také španělské zarzuely, které jsou obdobou české operety. To vše v jediný večer a s úryvky z knihy Výlet do Španěl american spisovatele Karla Čapka v podání Václava Žmolíka. Dále se představí Karolína  Cingrošová (zpěv), Linda Juránková (klavír)  a Miroslav Žára (kytara). 

Hudba z ráje  bude pokračovat v pátek 30. září  v Městském divadle v Turnově  pořadem Caroline tančí swing s The Swings. Čeká vás swingový koncert s neskonale romantickým příběhem.  Podaří se mladé Američance Caroline, která se potká se skupinou českých hudebníků, najít v Čechách svého otce? Přijďte si vychutnat příběh s happyendem a vtipným vyústěním, který je plný známých a krásných melodií  G.Gershwina nebo  J.Ježka  a zazní v něm písně jako “Jsem dívka k rytmu zrozená“, “It´s only a paper moon“ a další  hity.

V pondělí  26. prosince  od 16 hodin čeká návštěvníky v kostele sv. Jakuba Většího v Jičíně  Vánoční hudba z ráje. Za doprovodu orchestru zazní Čechy milovaná  Česká mše vánoční  Jana Jakuba Ryby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *