Návštěvnost informačních center v Českém ráji byla různorodá

titulka ČESKÝ  RÁJ   –  Hlavní turistická sezona je u konce a Sdružení Český ráj letos opět vypracovalo přehled návštěvnosti informačních center v Českém ráji. „Velké poděkování při získávání těchto dat patří samotným pracovníkům turistických center, se kterými Sdružení úzce spolupracuje,“ říká Lenka Bevilaqua ze Sdružení Český ráj.

Sdružení Český ráj získalo  podklady od sedmnácti  infocenter v regionu. Od června do září využilo služeb informačních center v Českém ráji téměř 161 tisíc turistů, což je zhruba o tisíc víc než vloni. Největšího počtu návštěvníků tradičně dosáhlo „íčko“ v Jičíně, dále potom Autocamp Sedmihorky a RTIC Turnov.

MIC Jičín navštívilo víc jak 46 tisíc osob, což v kompletním srovnání znamená úbytek v porovnání s rokem 2021 o 3,5 tisíce návštěvníků. V Autocampu Sedmihorky se na infocentru zastavilo téměř 33 tisíc turistů, což  je nárůst  o víc než dva tisíce příchozích. Regionální turistické informační centrum v Turnově se po přestěhování do nových prostor potýkalo se špatným nastavením počítadla. „Sčítač po přeinstalování ukazoval špatné hodnoty, na které jsme přišli až ručním počítáním turistů. Bohužel rozdíly jsou o pár desítek procent méně, než byla skutečnost,“ uvádí Jana Chabadová, zaměstnankyně RTIC Turnov. Sčítač byl v průběhu sezony opraven. I přes technické problémy čísla ukazují, že sem zavítalo více jak 16 tisíc turistů, a oproti loňsku se návštěvnost zvedla o více než 400 osob.

Pokles návštěvnosti zaznamenala infocentra v Jičíně, Zvířeticích, na zámku Svijany, v Lomnici nad Popelkou, v Dolním Bousově a Semilech. Oproti tomu vyšší návštěvnost hlásila  „íčka“: Autocamp Sedmihorky, Rovensko pod Troskami, Nová Paka, Sobotka, Železný Brod, Tábor, Mladá Boleslav, Turnov, Mnichovo Hradiště, Kopidlno.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *