V neskutečné přestřelce hosté vybojovali oba body

ilustr-1 ZLÍN  /  Jičín   –  Předposlední kolo první ligy přivedlo jičínskou rezervu do Baťova města. Hosté přijeli poměrně silně oslabeni, chyběli hlavně bratři Hájkové, nemoc vyřadila Frýbu, Doškáře ml., z různých důvodů necestovali ani další tradiční mladíci, k tomu se brzy zranil M. Knittl. Starší dorostenci, kteří hráli, však nezklamali, zhostili se svých úkolů velmi slušně. V útočně laděném zápase, kde se příliš nebránilo ani na jedné straně, rozhodly o zisku bodů poslední čtyři minuty, kdy Jičínští dobře odbránili a Knittl v brance předvedl tři zákroky. To v konečném účtování stačilo.

Handball club Zlín 36 (20)

O2xyworld HBC Jičín „B“ 38 (21)

Střelecké manévry začaly prakticky s úvodním hvizdem sudích. Lépe se dařilo domácím, ti školili jičínskou obranu především díky souhře s pivotem. Hostující lavička okamžitě poznala nebezpečí takovéhoto vývoje zápasu a už  v páté minutě si trenéři vybrali 1. time-out.

To vedli domácí 4:1 a byli jasně na koni. Hosté vůbec nebyli schopni bránit domácího pivota, ale i jinak byla jičínská obrana až příliš prostupná, útok zbrklý. Postupem času se začali prosazovat i hosté, dotáhli manko a v 17 minutě se jim podařilo skóre otočit ve svůj prospěch (12:13). Poté však pokračovaly tradiční jičínské výpadky v koncovce. Neproměněné šance z křídla, zbrklá střelba či chyby v pokusech o rychlý přechod, zahozená sedmička. Místo pohodlného vedení o tři, čtyři branky byl stav neustále prakticky vyrovnaný. Poslední dva góly branky zařídil Drbohlav a tak mohli jít hosté do šaten za nejtěsnějšího vedení.

Přestřelka pokračovala i druhou část zápasu. To Jičínu už chyběl zraněný M. Knittl, na spojkách tak hráli střídavě Hejtmánek, Ženatý, Krahulec i A. Dolejší. Oba celky hrály očividně útočně naladěny, na straně Jičínských však přibývaly i nadále neproměněné ložené šance i chyby v obraně. Domácím se v 15. minutě podařilo dostat do nejtěsnějšího vedení, 29:28. Poté až do 25. minuty domácí vždy o branku vedli a hosté srovnávali. Ve 27. minutě však Knittl v brance dvakrát v řadě úspěšně zasáhl a hráči Jičína obrátili zápas. V závěrečném tlaku domácích se ještě jednou vyznamenal jičínský brankář a kýženou pojistkou bodového zisku byla po samostatném průniku branka velmi dobře hrajícího A. Dolejšího 15 vteřin před koncem. Oslabená jičínská sestava tak vybojovala oba body. Trenéři mohli být částečně spokojeni s útočnou hrou, ale absolutně nespokojeni s defenzívní částí hry. Tady hosté propadli. Především hra na pivota jim dělala problémy, Zlín z tohoto postu skóroval po pěkných akcích devětkrát a k tomu na pivota bylo dalších pět sedmičkových faulů!!!

Kvalitní výkony v útoku podali tradičně Ženatý, Krahulec, Doškář a A. Dolejší. Na pivotu se dařilo Pourovi, který branky vstřelil i vybojoval sedmičky. Důležité branky góly zaznamenal nestárnoucí Bareš, který pak byl i jedním z mála, kdo bránil, jak se má. Také další dorostenci Hejtmánek a Mičke byli určitě vidět. V obraně se však objevovala obrovská okénka, jičínští hráči se v defenzívě nedokázali řádně soustředit, neplnili pokyny.

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín „B“: Knittl – Doškář 9; Krahulec 7/3; A. Dolejší 6; Ženatý 4; Bareš a Pour po 3; Mičke a Drbohlav po 2; Knittl a Hejtmánek po 1

Statistika utkání:

Diváků: 45

Sedmičky: 4/3 – 5/3

Vyloučení: 3 – 2; ČK: 0 – 0

Rozhodčí: Chalupa, Dolejší

Sled branek: 2-0, 4-1, 6-5, 10-8, 12-10, 12-14, 17-19, 20-21, 21-23, 27-28, 29-28, 33-32, 35-36, 36-38

Poslední zápas letošního ročníku sehrají Jičínští v neděli 30. dubna na domácí palubovce proti  Sokolu Velká Bystřice.  Jičínští mohou, v případě výhry a příznivých okolností, dosáhnout na bronzový stupínek soutěže. Utkání má výhoz v 15:00 hodin.