Veronika a její přátelé k výročí republiky, v adventním čase, i na Tři krále

plakat_humprecht_28-_rijna_2023_humprecht HUMPRECHT  /  JIČÍN / OSENICE / HUMPRECHT   – Veronika Vildmanová z  Jičína  zve na čtyři koncerty ve třech  měsících.  Ten nejbližší se uskuteční  už  tuto sobotu 28.  října od 17 hodin na zámku Humprecht  v Sobotce.  Koná se  u  příležitosti 105.  výročí republiky.  Na programu  jsou nestárnoucí písně Jaromíra Ježka,  Karla Hašlera a  dalších z  období 1. republiky. Hodinový  program připravilo Trio Talia  –  s Janou Vávrovou (fagot) a s  klavíristkou Monikou  Chmelařovou. Pozvání  ke  spolupráci  přijali  saxofonista Jan Vávra a houslista Marek Benda.  Ti  všichni (včetně Veroniky samozřejmě) rozezní zámecké prostory,  které  v posledních  měsících prošly revitalizací.  Po skončení  si můžete prohlédnout nově opravený  aktustický  sál,  projít se po  nově osvětleném ochozu  a vychutnat  si  sklenku  vína v duchu povznášejícím prostředí. Kdo  si  ještě nerezervoval vstupenku, může si  ji zajistit přímo na místě.

V pátek 1. prosince od 18 hodin se koná  ADVENTNÍ KONCERT U HARMONIA  v   Porotním sále Valdštejnského paláce v Jičíně.  Skladby starých mistrů pro předvánoční čas i adventní písně z Čech, Moravy a různých částí Evropy předneseme opět s Triem Talia. Společně s námi vystoupí varhaník Radek Hanuš, který bude hrát na památné harmonium. Tento mimořádný večer pořádá mecenáška a zachránkyně harmonia, všestranná hudebnice Lucie Eva Doušová, jako vzácný host vystoupí ředitel Muzea harmonií v Prostějově pan Ondřej Mucha, slovem provází Václav Žmolík. Příběh znovuzrození harmonia si můžete poslechnout na stránkách Českého rozhlasu Hradec Králové.

Na zlatou adventní neděli 17. prosince od 16 hodin znovu navodíme předvánoční atmosféru s Triem Talia  ADVENTNÍM KONCERTEM v kostele Narození Panny Marie v OSENICÍCH u Dětenic. 

Období Vánoc uzavřeme opět v krásném prostředí loveckého zámku Humprechtu  v sobotu 6. ledna 2024  TŘÍKRÁLOVÝM KONCERTEM, kde vystoupíme s barytonistou Martinem Strouhalem za klavírního doprovodu Leony Stříteské. Program ještě ladíme, těšit se zcela jistě můžete na árie a duety z období baroka a z dalších hudebních období. Čas začátku koncertu bude potvrzen, pozvánky zašleme v dohledné době.

Přeji Vám pevné zdraví a hodně radosti s krásnou hudbou a těším se na některém z koncertů – nebo i někde jinde jindy – na viděnou.

Srdečně zdraví  Veronika Vildmanová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *