Crossgolf ve Štikovské rokli znovu ovládli Jičíňáci

titulka NOVÁ PAKA  /  Jičínsko   –  Evropské závodiště u Nové Paky opět po hlučných buginách ovládl tichý, napohled nudný a nenápadný sport. Jičínští nadšenci uspořádali už 11. ročník crossgolfového víkendu – přičemž hlavní turnaj „O krále a královnu Štikovské rokle“ se hrál v sobotu a kratší turnaj nižší kategorie v neděli.
Na jeden z nejobtížnějších turnajů přijelo 25 hráčů z celých Čech. Na ty byly uchystány klasicky obtížné jamky, které se nehloubí, ale kruhový prostor jamky (průměr 1 m) je  vymezen jen slabým provázkem. Místní velké převýšení je sice záludné, ale všichni dobře ví, že největší hrozbou jsou vysoká svodidla, ploty a především samé svahy a rovinku na odpal aby hráč pohledal…
img_20220709_104612 Letos se zdálo, že už po základní části bude rozhodnuto o králi, neboť po dvanácti  jamkách Jičíňák Petr Čeřen získal luxusní náskok tří úderů na vyrovnanou skupinu pronásledovatelů. Na jiných turnajích by to pravděpodobně stačilo, ale packé tři finálové jamky přes celé závodiště s převýšením 37 metrů přinášejí hodně úskalí. Na druhou stranu je to  ale zase velká příležitost pro ostatní hráče, aby se posunuli vpřed.  Mezi šestnáct finalistů se dostali téměř všichni Jičíňác, kteří chtěli uhájit domácí pevnost. Pořadí se zamotalo na druhé finálovce, kde P.Čeřen ztratil a do čela se dostal další Jičíňák, vedoucí hráč průběžného žebříčku extraligy Míra Jedlička. Přestože závěrečnou jamku zahrál 20220709_173417 nejlépe znovu P. Čeřen,  tak přece jen korunu krále Štikovské rokle o pouhý úder s velkým štěstím získal M. Jedlička 53(42+11),  druhý byl  P. Čeřen 54(39+15) oba Exgolf Jičín a třetí místo vybojoval nejbližší pronásledovatel našeho hráče v celostátním žebříčku Milan Písecký z Písku ve vyrovnaném rozstřelu s Martinem Konečným KEG, oba se shodným zápisem 56(43+13). Kvalitu Jičíňáků potvrdil  na šestém místě Vratislav Jedlička 58(43+15). Třináctý  Milan Raulím 64(51+13) si vybral smůlu na turnaje dopředu a Jitka Raulímová se radovala z druhého  místa mezi ženami. O tom, že putovní pohár pro nejlepší tým Dobruška předá Jičínu, nebylo vůbec pochyb.
V noci na neděli zapršelo, ale trať celkem uschla a pověstné bahno hrozilo jen na určitých místech. Kratší trať jen s deseti  jamkami velmi sedla  M. Píseckému  z Písku. Ohromný náskok pěti úderů mu zaručil klid do finále, tam sice nečekaně kazil, ale na výhru to s přehledem stačilo. 1. M. Písecký 41(28+13), o druhém místě rozhodl rozstřel, kde neuspěl náš  M. Jedlička. 2. R. Langr 44(34+10) Akce WC, 3. M. Jedlička 44(33+11). Další naši: na děleném čtvrtém místě M. Raulím 47(37+10), na děleném 8. oba další Jičíňáci V. Jedlička  51(37+14) a P. Čeřen 51(39+12), finále si zahrála i 16. J. Raulímová  61(45+16) – 2. žena. V klubech tentokrát Jičín jen těsně nestačil na AKCI WC, ale celkové vedení si udržel.
Víc o turnaji a snad nejlevnějším sportu vůbec lze lehce najít na stránkách České asociace extrémního golfu: www.caeg.cz  Další velké turnaje se hrají až v září, a tak bude čas třeba i na klasický golf.
(gmj)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *