Další klopýtnutí jičínské juniorky, obrana zakonzervovaná v zimním spánku

428366641_18042927034628096_1844693969800487587_n Velká Bystřice / Jičín   –   Jednoznačný průběh měl další zápas 1. ligy. Jičínští zajížděli na půdu tabulkového souseda, jádrem týmu byli opět dorostenci. I tentokrát však byl soupeř nad síly jičínských mladíků, o výsledku rozhodl neskutečně špatný vstup do zápasu, kdy hosté nedokázali ubránit ani ty nejjednodušší akce soupeře. Brankáři tak mohli čarovat, jak chtěli, střelám ze šestky a proskoků dokázali těžko bránit. Neúčast pilířů obrany Bareše, J. Drbohlava a Frýby je až příliš citelná.

HAOLK Tým Velká Bystřice 31 (17)

O2xyworld HBC Jičín „B“ 20 ( 9 )

Dalším prubířským kamenem pro dorostence v dresu „B“ týmu Jičína byl velmi silný celek HAOLK. Proti jičínským mladíkům nastoupili urostlí hráči, se kterými si hostující obrana díky svým malým zkušenostem i fyzickému fondu nevěděla často rady. O osudu zápasu rozhodl úvod. Prvních třináct minut vyhráli domácí 9:1 a bylo po zápase. Jičínští se jen těžko sbírali, nedařilo se jim prakticky nic. Teprve posledních deset minut první půle dokázali svého soupeře občas přehrávat a naznačili zlepšení i v obraně. To však bylo už pozdě, domácí hráli uvolněně, rychle a důrazně, svůj náskok si udržovali i se střídajícími hráči.

Druhý poločas byl už vyrovnanější, hostující hráči ukázali několikrát odvahu, předvedli i sami sobě, že házenou najednou nezapomněli. Avšak ani druhá část zápasu nebyla na straně hostí bez chyb, náskok domácích se tak nedařilo snižovat. Rozdíl pěti branek ve 13. minutě (22:17) domácí opět změnili na rozdíl osmi až deseti gólů. V závěru utkání již domácí dominovali, hosté si vypili svůj kalich hořkosti do samotného dna.

Útěchou hostujícím hráčům tak mohla být pouze tradiční pohostinnost rodiny D. Krahulce, jež jim dokázala alespoň částečně vylepšit chmurnou náladu.

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín „B“: J. Knittl, Soukup – Krahulec 5/2; M. Knittl 4; Hejtmánek 3; Sedláček, V. Thorovský a Skopár po 2; Dědeček a Brádler po 1; Drbohlav; Kaucký; Tůma

Statistika utkání:

Diváků: 102

Sedmičky: 2/2 – 2/2

Vyloučení: 3 – 2; ČK: 0 – 0

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek

Sled branek: 9-1, 11-3, 16-8,1 7-9, 18-10, 21-12, 22-17, 27-18, 30-19, 31-20

Další utkání bude též z kategorie obtížných. V neděli od 17 hodin hostí celek HBC aspiranta na postup do extraligy, Tatran Litovel.