Do lesů u Lužan se sjelo 715 orientačních běžců

vitezove Jičín/Lužany – Zkušený pořadatelský tým, pěkné počasí, zázemí kempu v Lužanech, relativně těžké tratě s občerstvením na trati a velký zájem o přihlášky na místě a o závod rodičů s dětmi. Takové bylo 8. kolo Východočeského poháru a Oblastní mistrovství na klasické trati v orientačním běhu pořádané posledního května Sportcentrem Jičín. Vítězové mistrovských kategorií si vybojovali přímý postup na Mistrovství České republiky na klasické trati. “První tři ocenění v každé kategorii pak dostali velký koláč z jičínské pekárny, což není běžné a mělo to velký úspěch,“ dodal ředitel závodu Ondřej Prášil.

Závod na mapě Zámecký les absolvovalo 715 závodníků, z toho bezmála 70 rodičů s malými dětmi a skoro padesátka neregistrovaných běžců. Ti mimo jiné ocenili, že jejich start byl přímo v kempu. Přestože většina jičínských žáků pomáhala s pořádáním závodu, díky bodovému průměru, který jim byl započten místo reálného výkonu, odskočili druhým Pardubicím v tabulce o 14 bodů a v polovině poháru jsou stále ve vedení.  Ve veteraniádě se dařilo Jaroslavu Havlíkovi (3. v H65C) a Janě Škorpilové (2. v D40C).