Duchapřítomně zabránil střetu, sám však havaroval

[SinglePic not found]STAŇKOVA LHOTA – V neděli 23. srpna odpoledne odbočoval dvaačtyřicetiletý řidič osobním autem Škoda Octavia na křižovatce u Staňkovy Lhoty na Jičín, a přitom zřejmě nedal přednost motocyklu Suzuki, který jel po hlavní silnici od Mladé Boleslavi. Motocyklista, aby zabránil střetu, vjel na pravou krajnici, kde havaroval. Při nehodě utrpěli motocyklista a jeho spolujezdkyně lehká zranění. Alkohol na místě vyloučila dechová zkouška, celková škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

KOPIDLNO – V noci na sobotu 22. srpna se vloupal neznámý pachatel do jedné z prodejen v Kopidlně na náměstí. Uvnitř z police nad pokladnou ukradl velké množství cigaret různých značek. Majitelka vyčíslila celkovou škodu na téměř 23 tisíc korun. Případ šetří kopidlenští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

DACHOVY – V neděli 23. srpna nad ránem úřadoval neznámý pachatel v kempu Dachovy. Nejdříve vnikl do nezajištěného auta  Volkswagen Transporter, ze kterého odcizil mobilní telefon Samsung Galaxy. Následně se vloupal do vedle stojícího stanu, ve kterém spala majitelka. Nezjištěným předmětem rozřízl jeho plášť a vzniklým otvorem pak odcizil kabelku, ze které si vzal hotovost v české i cizí měně a mobilní telefon Nokia Lumia. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 17 tisíc korun. Po pachateli, který může za krádež zůstat až dva roky za

NOVÁ PAKA – V přesně nezjištěné době od pondělí 3. srpna do neděle 23. srpna vnikl neznámý pachatel do jednoho z bytových domů v Nové Pace v Pražské ulici, kde se vloupal do sklepní kóje. Z této následně odcizil horské kolo Merida Matts černé barvy v hodnotě téměř 9 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečiny krádeže a porušování domovní svobody hrozí až dva roky vězení, pátrají novopačtí policisté.

HOŘICE – V pátek 21. srpna večer ukradl zloděj v Hořicích motocykl Kawasaki Ninja zelené barvy, který stál před jedním z domů v Maixnerově ulici. Majitel vyčíslil škodu na nejméně 283 tisíc korun. Případ šetří jičínští kriminalisté jako přečin krádeže. „Odměnou“ pachateli může být až pětileté vězení.

KOPIDLNO – V neděli 23. srpna odpoledne kontrolovala policejní hlídka v Kopidlně v Lipové ulici osobní auto Škoda Forman, které řídil sedmačtyřicetiletý muž. Během kontroly policisté zjistili, že nemá za volantem co dělat, neboť má rozhodnutím Okresního soudu v Jičíně vysloven do roku 2017 zákaz řízení všech motorových vozidel. Z tohoto důvodu si řidič vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

nprap. Hana Klečalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *