František Egrt na Přeboru ČR v judo vybojoval stříbro

judo_0 MLADÁ BOLESLAV / Jičín  –  V sobotu 12. listopadu  se  v  mladoboleslavské  sportovní  hale  U stadionu uskutečnil Přebor České republiky mladších žáků a žákyň. Z jičínských nadějí si na boleslavském tatami vybojovali právo účasti František Egrt v kategorii do 34 kg a Tomáš Kulhánek v kategorii + 60 kg. „František odjížděl na svůj první republikový šampionát sbírat zkušenosti, Tomáš patřil k favoritům soutěže, protože se v ranking listu za rok 2016 umístil na třetím  místě a v seriálu Českého poháru sbíral pravidelně cenné kovy. Lépe se však dařilo Františkovi, který patřil k největším překvapením šampionátu,“ rekapituloval za SKP Judo Jičín Milan Letošník. Po třech doslova „vydřených“ vítězstvích se probojoval až do finale. Zde se projevily větší zkušenosti soupeře, který v souboji o titul přeborníka ČR zaslouženě zvítězil. „František podal v soutěži mimořádně bojovný výkon a zaslouženě získal svou první „velkou“ medaili v podobě stříbra,“ říká M. Letošník a dodává, že u Tomáše po loňském  pátém místě doufali v zisk cenného kovu. V podzimní přípravě se mu dařilo a očekávání trenerů byla velká.  Tato  očekávání  však  Tomáše svazovala natolik, že po dvou vítězstvích a dvou  porážkách obsadil  páté  místo a bronz mu unikl jen velmi těsným výsledkem.