František Egrt se rozloučil se svou kategorií sedmým místem

ac458dbb-5ea1-4b14-a348-fb47ec084443_2019-pcr-zactva MLADÁ BOLESLAV / Jičín   –   Uplynulý víkend přivítala Sportovní hala U Stadionu v Mladé Boleslavi nejlepší judistické naděje v kategoriích mladších a starších žáků z České republiky, kteří si právo účasti vybojovali na základě výsledků v seriálu Českého poháru a umístění na krajském přeboru. Z jičíňáků se na mladoboleslavském tatami představilo 5 nadějí:   v kategorii ml. žáků Tomáš Ort do 34 kg, František Ptáček do 38 kg, Vojta Ježek do 42 kg a Kateřina Kratochvílová do 48 kg, V kategorii st. žáků do 55 kg František Egrt.  Sobotní soutěž zahájil předseda ČSJu Mgr. Jiří Dolejš, který přivítal účastníky přeboru a za burácejícího potlesku i Olympijského vítěze a Mistra světa Lukáše Krpálka, a také domácího dorostence Adama Kopeckého, který jako historicky první český judista zvítězil v jednom roce na Mistrovství Evropy i Mistrovství světa kadetů.

Nejvíc se na tatami dařilo Františku Egrtovi, který po dvou vítězných utkáních podlehl ve čtvrtfinále Čermákovi z USK Praha, kterého už letos dokázal porazit. V opravných bojích nejprve zvítězil nad Machalou z SK Výsluní Uherský Brod, ale pak podlehl Tománkovi z Judo Hranice a do boje o bronz tak už nezasáhl.  František odvedl solidní výkon, ale on i trenéři si loučení s touto věkovou kategorií představovali určitě jinak.

V kategorii ml. žáků se nejvíc dařilo Vojtovi Ježkovi, který ve 3. kole podlehl favorizovanému Luxemburkovi z USK Praha málo vídanou technikou z repertoáru této věkové kategorie a skončil tak na 17. místě.

Ostatním jičínským nadějím se už  tolik nedařilo.  Svým soupeřům podlehli v úvodních kolech, ale  samotným úspěchem pro ně  bylo už to, že si vybojovali právo  účasti  na Přeboru  ČR.

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *