Herní zlepšení žáků Robous přineslo pouze dva body

titulka ŽELEZNICE / Libáň / Robousy –  Ve 14. kole okresního přeboru žáků odehrály Robousy vyrovnanou partii s druhou Železnicí. Herně byla Železnice o něco lepší, ale Robousy dlouho držely nadějnou remízu. O prohře rozhodla jediná branka, kterou vsítil kapitán Železnice Jan Šťastný ve 23. minutě po chybě ve středu zálohy.

1.zápas: Robousy – Železnice 0:1 (0:0) 2. zápas: Libáň – Železnice 2:1 (1:1) penalty 5:4  3. zápas: Robousy – Libáň 0:0 (0:0) penalty 5:4

Po celý první poločas byly Robousy jasně lepším týmem. Svojí aktivitou a nasazením kluci img_20170521_113133 zaskočili soupeře, který se jen bránil a gól byl cítit ve vzduchu. Ve stoprocentní šanci sám před odkrytou bránou zklamal Šimon Kropáček, který nedokázal zkrotit centr Jana Čecha z pravé strany. Libáň byla i nadále pod stálým tlakem, ale ani jedna ze střel Tomáše Drahoňovského, Jana Čecha či Matěje Suchochleba si cestu za záda hostujícího gólmana nenašla. Poločas 0:0. Druhé dějství už tolik šancí  nepřineslo, a tak zápas dospěl k penaltám, které Robousy ovládly v poměru 5:4 v šesté sérii. Za Robousy byli  úspěšní: Suchochleb, Kropáček, Dušek, Stehlík a Jína. Neúspěšný byl pokus Jana Čecha, jeho zaváhání napravil gólman domácích Kuba Stehlík, který rozhodující šestý pokus Libáně zneškodnil.

V příštím kole zajíždí Robousy do Chomutic, kde jim kromě domácího týmu bude dalším soupeřem první Milíčeves.