Jela moc rychle a dopravní situaci nezvládla

titulka SOBOTKA / Šalanda  –    V pondělí 11. června krátce po poledni se na tříproudové silnici I. třídy číslo 16 v katastru obce Sobotka – Šalanda stala dopravní nehoda.  Pětašedesátiletá žena řídila ve směru od Jičína vůz  Honda Legend. V daném úseku ve stoupání  předjížděla v levém jízdním pruhu   kolonu nákladních aut.  Pravděpodobně vlivem nepřizpůsobení rychlosti jízdy danou situaci nezvládla. Po předjetí třetího  vozu  se údajně  zalekla zapnutého levého ukazatele směru jízdy na zařazujícím kamionu, který jel před ní.  V tu chvíli začala prudce brzdit,  dostala smyk a s autem  se otočila kolem své osy. Pak  přejela do protisměru, kde se přední částí auta srazila s levou přední části protijedoucího nákladního vozu  Volvo FL, které v tu dobu řídil pětačtyřicetiletý muž.  Řidička se při nehodě zranila.  Alkohol u řidičů vyloučila dechová  zkouška. Celková škoda se předběžně  odhaduje  na  160 tisíc korun. Přesnou příčinu nehody a míru zavinění policisté dál šetří. 

JIČÍNSKO / Hořice   –  V pondělí 11. června řešili policisté v okrese Jičín nezávisle na sobě dva podobné případy, kdy nezodpovědní řidiči usedli za volant a řídili podnapilí.  K prvnímu případu došlo krátce po druhé hodině ranní v Hořicích, kdy policejní hlídka v Husově ulici  kontrolovala třicetiletého muže. Ten ve směru do centra řídil Renault Megane. Řidič se na výzvu dobrovolně podrobil dechovým zkouškám, které prokázaly pozitivní hodnoty 2,18 a 2,25 promile alkoholu v dechu.

LIBÁŇ  –  Ve druhém případě krátce po třinácté hodině jel sedmdesátiletý řidič Škodou Octavií  Emlerovou ulicí  v  Libáni. I v tomto případě u něj dechové zkoušky  prokázaly 1,45 a 1,37 promile alkoholu v dechu. Navíc muž po chvíli s policejní hlídkou odmítl spolupracovat a snažil se,  i přes opakované důrazné výzvy, místo opustit. Policistům  nezbylo nic jiného, než za pomoci donucovacích prostředků řidiče zajistit a eskortovat na obvodní oddělení v Kopidlně.

Oběma řidičům policisté na místě zadrželi řidičské průkazy a zakázali jim další jízdu. Za mřížemi mohou  zůstat až jeden rok.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *