Jičín zahájil nadstavbu remízou s brněnskými Maloměřicemi

433937350_901105502023575_1511646853410042721_n Maloměřice- Brno / Jičín  –   Ve středu 20. března  sehráli házenkáři jičínského O2xyworldu úvodní duel nadstavbové skupiny o konečné 9. – 13. místo, když na domácí palubovce přivítali brněnské Maloměřice. V sestavě hostí se objevili mimo jiné také Škalda a Horut, tedy hráči, kteří mají rovněž jičínskou minulost. Na jičínské soupisce stále schází několik hráčů základního kádru, Machalický, Miľko, Kastner, Hlipala, Š. Drbohlav, J. Hájek, to je výčet absentujících borců domácího celku. K dispozici nebyly ani opory prvoligové rezervy, Bareš, Kvasnička a Dědeček, poprvé se naopak v sestavě extraligového „A“ týmu objevil dorostenec Ondřej Brádler, byť do hry nakonec nezasáhl.

O2xyworld HBC Jičín 32 (16)

SHC Maloměřice Brno 32 (13)

434151041_901106645356794_2204044107658651788_n Utkání přineslo v první polovině úvodního dějství vyrovnanou bitvu. Hráči obou celků se téměř pravidelně střídali ve skórování, ani jeden celek si nedokázal vybudovat výraznější brankový náskok. Akcie domácích držel vysoko výborně chytající Grabemann, také Zaplatílek na druhé straně zneškodnil několik ošemetných střel Jičínských. Domácí v úvodu spoléhali na solidní střeleckou úspěšnost křídelníka Matouše, na druhé straně byl vidět A. Dolejší. Bohužel obrana nepracovala dle představ trenérů, chyběla patřičná agresivita v soubojích jeden na jednoho, občas zaskřípala také komunikace mezi jednotlivými hráči. Přesto se s přibývajícími minutami dostávali Jičínští do správné provozní teploty, jejich herní projev byl živější a to se projevilo také na průběžném stavu. Na přelomu druhé a třetí desetiminutovky se postupně trefili Doškář, Ježek a J. Dolejší, domácí tak odskočili na 12:9. Maloměřičtí dokázali snížit na nejtěsnějších 13:12, poslední minuty ale znovu patřily házenkářům Jičína, kteří navýšili na poločasových 16:13.

433679679_901103142023811_3141362938304978927_n Po změně stran pokračovali domácí ve zlepšeném výkonu ze závěru první půle a záhy zvýraznili své vedení až na rozdíl pěti gólů, 19:14. V dalším průběhu utkání dali jičínští kormidelníci prostor všem nominovaným a to i v brance, kde se všichni tři gólmani podělili o podobnou porci minut. Domácí neustále drželi několikabrankový náskok a nic nenasvědčovalo obratu ve vývoji střetnutí. V polovině druhé třicetiminutovky proměnil M. Hájek sedmimetrový hod, uklidňující vedení 26:22. O chvíli později upravoval svým pátým přesným zásahem Matouš na 28:24, poté ale přišel těžko pochopitelný kolaps domácích. Jičínští naprosto netakticky zrychlovali hru, pouštěli se do nepřipravených akcí, lehkovážně ztráceli míče, které doslova darovali soupeři. Maloměřičtí nabídnuté příležitosti beze zbytku využili, šestigólovou šňůrou během šesti minut otočili na 28:30 a rázem byli na koni. V závěru dokázali Jičínští zmobilizovat zbytky sil a vybojovali bod za remízu 32:32.

433691441_901107908690001_4483178752663285730_n Házenkáři O2xyworld HBC Jičín tedy zahájili nadstavbovou skupinu o 9. – 13. příčku zaváháním, když především díky ztrátě koncentrace přišli ve druhém dějství o čtyřbrankové vedení a v závěru horko těžko zachraňovali bod. Samozřejmě na herním projevu domácích je znát neustálá rotace hráčů zapříčiněná velkým množstvím zranění, také zklamání z neúčasti mezi nejlepšími osmi celky hraje svou roli. I přesto ale měli Jičínští duel rozehraný na vítězství a pouze vlastní lehkovážností a nedůrazem v obraně o něj přišli. Solidní zápas odchytal Grabemann, jenž své spoluhráče především v první půli v mnoha případech podržel. Svůj standard potvrdil Matouš, střelecky se dařilo Doškářovi, vidět byl rovněž M. Hájek. Celkově ale vzhledem ke zmiňovanému nepovedenému úseku v závěru střetnutí předvedli Jičínští pouze průměrný výkon.

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín: Grabemann, Poláček, Dohnal – Doškář a Matouš po 6; M. Hájek 4/3; Hlava, Ženatý a Ježek po 3; J. Dolejší, A. Dolejší a Thorovský po 2; Pekař 1; Rychna; Knittl; Brádler

Ohlasy po utkání:

433691613_901107992023326_8600884440708772622_n Ondřej Šulc, trenér O2xyworld HBC Jičín: „V zápase jsme chtěli dát prostor celé lavičce, což se nám podařilo. Někteří hráči ale bohužel nepředvedli to, co v nich je. V úseku, kdy vedeme o pět branek, uděláme v sedmi útocích za sebou technickou chybu a soupeři dáme balón téměř do ruky. To je prostě trestuhodné. Je to pro nás spíš prohra a jsem zklamaný, protože jsem věřil v to, že kluci k zápasu přistoupí mnohem lepším způsobem.“

Jiří Mičola, trenér SHC Maloměřice Brno: „Jsme s bodem spokojeni, protože pro nás má velkou důležitost vstoupit tímto způsobem do play-out. Hráči bojovali, i když bylo vidět, že jsou hodně nervózní. Vážím si ale toho, že i když jsme prohrávali už o nějakých pět branek, podařilo se nám náskok Jičína stáhnout a ke konci utkání jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Myslím si, že je remíza spravedlivá. Musím hráče pochválit za bojovnost a nasazení, na druhou stranu jičínští mladí kluci byli technicky vybavenější a rychlejší, ale my jsme bojovali a bodu si strašně ceníme.“

Statistika utkání:

Diváků: 170

Sedmičky: 4/3 – 3/2

Vyloučení: 3 – 1; ČK: 0 – 0

Rozhodčí: Kremláček, Procházka

Sled branek: 1-2, 4-4, 7-7; 10-9, 13-10, 16-13, 19-14; 21-18; 23-19; 26-22; 28-24; 28-30; 31-31; 32-32