Jičínská knihovna je „v naději“. Předem děkuje za vaše hlasy

29244501_2048569918695532_5111555059185296910_n JIČÍN  –  „Přihlásili jsme se do soutěže Knihovna jinak, kterou vyhlašuje Svaz měst a obcí ČR a kde se výsledek určuje podle počtu lajků na Facebooku. Proto prosím podpořte naši knihovnu  Označte „To se mi líbí“, „lajkujte“ na Facebooku,“ vzkazuje prostřednictvím DZ  Jana Benešová, ředitelka Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně a připojuje  patřičný odkaz:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=720302318359977&id=100011406454521&notif_id=1521716605682865&notif_t=notify_me&ref=notif

A abyste nehlasovali  naslepo, přečtěte si, proč by si  jičínská knihovna váš „lajk“ mohla zasloužit.

 

A v čem je podle ředitelky Jany Benešové  jičínská knihovna jiná?

Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně slouží všem generacím. V dětském oddělení žije knihovnický maskot skřítek Čtipísek. Jde s dobou – má svůj facebookový účet, kde aktivně sdílí čerstvé informace z knihovny, a v chatu pohotově odpovídá na dotazy rodičů. Mládež může navštěvovat Klub pro mladé, jehož název si děti vybraly v anketě, stejně jako obsah her, zařízení a vybavení, které v klubu chtějí mít. Pořádáme tam besedy pro mládež, konverzační klub angličtiny, soutěže v ping-pongu, kvízy a hlavolamy. Organizujeme Živou knihovnu se zahraničními studenty z organizace AFS. Klub je vybaven pohodlnými sedacími vaky, křesly a gauči, je možné použít wifi. Půjčujeme tablety, iPady a konzole Xbox se senzorem pohybu, ale i knihy komiksů o Minecraftu, Pokémonech, Harry Potterovi, Hvězdných válkách nebo Simpsonových, a také časopisy pro kluky i holky. V klidové zóně připravujeme  výstavy mladých umělců a studentů ZUŠ v Jičíně.
Knihovnice využívají Zahradu poznání u knihovny, která od prvních teplých dní nabízí příjemné posezení v letní čítárně. V zahradním amfiteátru se každé jaro uskutečňuje literární festival a další setkání  pro děti i dospělé.
Knihovna systematicky nabízí celoživotní vzdělávání. Snaží se také aktivně spojovat všechny generace. Příkladem jsou chystané retrohry – turnaj ve cvrnkání kuliček, nebo tvůrčí dílna pro děti i dospělé,  která ukáže hračky i dětské hry z první republiky. Děti se také setkají se seniory, kteří jim povědí o tom, s čím a jak si hráli v dětství, společně si  zahrají a děti si budou moci vyzkoušet něco z toho, co bývalo běžné: pečení brambor v ohni.

 

(red)

1 komentář u „Jičínská knihovna je „v naději“. Předem děkuje za vaše hlasy

  1. Miloslava Horáková(roz.Novotná)

    Do jičínské knihovny jsme chodili předčítat dětem (při studiu na gymnáziu),pak jsme tam na Vánoce 1957 hráli pohádku o Dědu Mrázovi (to jsem učila čtvrťáky na ZDŠ na Husovce) a naposledy jsem tam byla před několika lety na besedě s Honzou Sobotkou na křtu jeho knížky.Nyní chodím léta do knihovny v našem městečku,neboť celý život ráda čtu.Práce knihovníků si velice vážím.Zdravi vás M.Horáková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *