Magda Menčíková porazila soupeřky na trati 200 metrů

imgp3194 Jablonec n. N. / Jičín  –  Jičínští atleti zahájili halovou atletickou sezónu   v  Jablonci nad Nisou.  Při společném krajském přeboru dospělých Libereckého a Královéhradeckého kraje vybojovali pět medailí. Dorostenka Magdaléna Menčíková dokázala na trati 200 metrů porazit všechny soupeřky a časem 26,68 sekundy po zásluze vybojovala přebornický titul. Na stejné trati startovala rovněž Adéla Brádlerová, která výkonem 27,98 brala osmé místo. Oběma se podařilo sítem rozběhů postoupit do osmičlenného finále nejkratšího sprintu, kde obsadily páté a šesté místo, když Menčíková zaběhla 60 metrů za 8,11 a Brádlerová 8,20 (rozběh 8,18). Stříbrnou medaili si z Jablonce veze Honza Rejha, který v soutěži dálkařů překonal hranici 608 centimetrů. V trojskokanském sektoru vybojovali jičínští atleti dva bronzové kovy. V kategorii žen Jaroslava Vaněčková za výkon 11,24 metru a mezi muži Adam Zikmund, který skočil 12,83 metru. Svůj druhý bronz vybojovala Vaněčková ve skoku o tyči výkonem 260 cm, když pouze horší zápis odsunul na čtvrtou příčku oddílovou kolegyni Kateřinu Kuncířovou. Pro čtvrté místo si na trati 800 metrů doběhla Anna Kochová, která dosáhla času 2:26,80. Start do nové sezóny se jičínským atletům vcelku vydařil a nezbývá než si přát, aby se medailové zisky rozrostly na následných krajských přeborech mládežnických a žákovských kategoriích.