Mezi nejlepšími knihovnicemi jsou i dvě z Jičínska

ocenene-knihovnice Hradec Králové/ Jičín/ Sobčice –  Krajský titul  Knihovník/Knihovnice roku 2015 v kategorii profesionálů i dobrovolníků převzaly ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové i knihovnice z Jičínska. Ocenění náleží  Daně Michlové a Jitce Šidákové.  „Velkou radost mi přineslo ocenění kolegyně z jičínské knihovny  Dany Michlové. Takto si představuji kvalitní knihovnici. Je odborně vzdělaná, práce je pro ni koníčkem, své zkušenosti se nebojí v práci prosazovat, je komunikativní, zajímá se o dění ve „svých“ obcích a knihovnách. Vychovala a vychovává další generace knihovnic a knihovníků. Vybudovala kvalitní výměnný fond, díky jejímu přičinění si řada malých obecních knihoven polepšila a  Jičínu se daří v rámci kraje získat relativně největší příspěvek od obcí,“ říká ředitelka Knihovny V. Čtvrtka v Jičíně Jana Benešová.

Dana Michlová převzala ocenění z rukou ředitelky Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové Mgr. Evy Svobodové, ředitele knihovnického institutu Národní knihovny v Praze PhDr. Víta Richtera, předsedkyně východočeského svazu knihovníků a informačních pracovníků Bc. Kateřinu Hubertové a zástupkyně krajského úřadu. Blahopřát jí přijel starosta Jičína JUDr. Jan Malý a její kolegyně.

Stará se o malou knihovnu, ale s velkým zaujetím

Další ocenění získali i dobrovolní knihovníci. Za Jičínsko v této kategorii převzala cenu  Jitka Šidáková, knihovnice Obecní knihovny Sobčice. Pravidelně v knihovně pořádá pasování prvňáčků na čtenáře knihovny, věnuje se i studentům, kterým pomocí meziknihovní výpůjční služby obstarává studijní literaturu. Starším spoluobčanům zajišťuje donáškovou službu. V loňském roce její malou knihovnu navštívilo 1 214 uživatelů.

(jb a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *