Mistrovství Jičína v halovém orienťáku hostila 3. ZŠ

image1_0 JIČÍN  –  V prostorách ZŠ Poděbradova se uskutečnilo první velké mistrovství SJC (Sportcentrum Jičín) v halovém orientačním běhu. Halový orientační běh je způsob, jak si v zimních měsících udržet a vypilovat techniku navigace v neznámém terénu s rychlým během. Závodníci se pohybují uvnitř členitých budov, jejichž podlaží mají rozkreslená v mapě, ale vzájemně nepropojená. Mistrovství se zúčastnilo 56 závodníků a také mnoho fanoušků. Poprvé byla použita bezdotyková technologie ražení kontrol SI Air.  Mistrem v nejtěžší kategorii Ultimate se stal David Zlámal, o pět vteřin porazil Jana Beneše. Třetí doběhl Tomáš Hanzl. První ženou byla Renata Havrdová.   V dětských kategoriích zvítězili Selina Havrdová v D10, Sheila Havrdová v D12, Simona Zikmundová v D14, Jakub Čihák z Hořic v H10, Jan Vaníček v H12 a Jan Čivrný z Vrchlabí v H14.

V březnu už orientační běžce čekají první závody venku.