Na Velké ceně Jičína v judo budou i borci ze Slovenska a z Polska

dsc_0164-2_1 JIČÍN  –   Velká cena Jičína  v  judo se v Jičíně bude v sobotu  2. června  konat  už  po jedenapadesáté.  V jičínském sportovním areále začne  v půl jedenácté dopoledne a současně se uskuteční Český pohár,  tedy kvalifikací na Mistrovství ČR mužů.  Vítěz váhy do 90 kg získá cenu Radka Kyziváta. Start je potvrzen od celků Wroclaw, Bratislava a Trnava. Očekávají se i medailisté z mistrovství ČR mužů.

První ročník byl zorganizován na počest výročí 15 let existence oddílu judo v roce 1968 jako soutěž tříčlenných družstev. Zvítězilo družstvo Jičína v sestavě Hubálovský, Řezníček a Elis. V uplynulých ročnících se na startu objevilo více než 5 500 závodníků. Na startu bylo 33 zahraničních celků. První přenos Československé televize byl v roce 1972 u  příležitosti otevření sportovního areálu.  Pak se ještě uskutečnilo pět  přímých přenosů, 10 třicetiminutových záznamů a řada zpravodajských šotů.

Soutěž tradičně podporuje dotace  města Jičína. Pořadatelé se už dlouho připravují, aby soutěž dopadla, jak je v Jičíně zvykem, bezchybně.

Zveme příznivce juda v sobotu do sportovního areálu !