Neznáte tohoto muže? Viděn byl blízko místa činu v Jičíně

img_3110 JIČÍN  – Při objasnění krádeže osobního auta byste mohli významně pomoci i vy.  Jičínští kriminalisté v současné době šetří krádež osobního auta Škoda Octavia 1,9 TDi zelené barvy, ke které došlo ve čtvrtek 20. července letošního roku v době od půl osmé ráno do čtrnácté hodiny na parkovišti před sportovní halou v Jičíně v Revoluční ulici. Spolu s autem zloděj ukradl i doklady od vozu  a osobní věci majitelky. Celková škoda přesahuje 80 tisíc korun. V souvislosti s probíhajícím šetřením a na základě dosavadních výsledků se policisté obracejí  na veřejnost se žádostí o pomoc při ztotožnění možného svědka  události. Jde o osobu, která se pohybovala poblíž místa činu: mohla by tedy  svým svědectvím přispět k  vyšetření krádeže.

img_3112 Jedná se o dospělého muže sportovní postavy, vysokého kolem 180 cm, ve věku kolem 40 let, krátce střižených černých vlasů, s krátkým plnovousem. Muž byl oblečený do šedivého trika s nápisy modré a světlemodré barvy na přední straně trika, dále do modrých riflových kraťasů. Na nohou měl černé sportovní tenisky a na pravé ruce náramkové hodinky. Oči mu zakrývaly tmavé sluneční brýle.

Jakékoliv  informace k této  osobě prosím sdělte policistům na bezplatnou telefonní linku 158 nebo přímo na Územní odbor Jičín, oddělení obecné kriminality, Balbínova 24, Jičín, tel.: 974 533 469.

Auto skončilo ve svodidlech

KUMBURSKÝ ÚJEZD – V pondělí 2. října krátce po půlnoci došlo na silnici I/16 ve směru od obce Kumburský Újezd na Úlibice k dopravní nehodě. Jednadvacetiletý řidič osobního auta Kia Cee´d  se měl v levotočivé zatáčce v daném úseku leknout lesní zvěře a strhnout řízení vlevo. Zřejmě i vlivem nepřiměřené rychlosti dostal smyk a s autem přejel do protisměru, kde měl levým bokem v silničním příkopě porazit svislou dopravní značku. Pak se vrátil zpátky do svého jízdního pruhu a jízdu ukončil nárazem do svodidel. Řidič v autě cestoval sám. Při dopravní nehodě  neutrpěl žádné zranění. Požití alkoholu vyloučila dechová zkouška.  Celková škoda se předběžně odhaduje  na částku 170 tisíc korun.

V souvislosti s uvedenou dopravní nehodou policisté opětovně upozorňují:

Ke srážce se zvířetem může dojít v kteroukoliv denní dobu, nejčastěji ale  za svítání a za soumraku. Velké riziko hrozí i při nočním oslnění světlomety, kdy je zvíře dokonale zmatené a zůstává strnule stát na silnici. U vysoké zvěře bychom měli být pozorní zejména v období páření. Tedy zhruba od října do prosince.

Prevencí vzniku těchto nehod je především snížení rychlosti jízdy v místech, kde je možný výskyt zvěře, zraková kontrola obou stran silnice a soustředění se na možnost, že se zvíře náhle objeví. Jakmile zjistíme jeho pohyb před sebou, měli bychom okamžitě zpomalit a vypnout dálková světla. Zvířata se pohybují většinou ve skupinách, takže je pravděpodobné, že zahlédnuté zvíře nebude samo.

Pokud už k nehodě se zvířetem došlo, je zapotřebí učinit opatření jako při kterékoliv jiné dopravní nehodě. Rozsvítit výstražná světla, umístit na silnici trojúhelník a pokud jde o střet zejména s velkým zvířetem, přivolat policii. Nesnažte se poraněné zvíře odklízet ze silnice sami, může vám způsobit zranění. Srážka se zvěří se podle zákona musí nahlásit zástupci místně příslušného mysliveckého sdružení, který by měl zraněné zvíře zajistit nebo provést likvidaci uhynulého kusu. Když střet nahlásíte policistům, budou myslivce kontaktovat sami.

nprap. Aleš Brendl, vrchní inspektor

Foto: PČR Jičín

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *