Ohlédnutí za atmosférou prvního víkendu Volejbalové Dřevěnice

titulka DŘEVĚNICE  /  Jičínsko  –  68. Volejbalová Dřevěnice pokračuje o nadcházejícím víkendu 7. a 8. srpna. V sobotu hrají volnou soutěž muži  a  stejnou soutěž  i  ženy,  v neděli nastoupí smíšená družstva ve formátu čtyři muži a dvě ženy.  Ohlédnutí za prvním víkendem doplňujeme  reportážními snímky  Jiřího Albrechta,  dvorního fotografa  Volejbalové Dřevěnice.

tit 1 První víkend v 11:30 odstartovala elitní kategorie mužů 1. A třídy, ve které bylo jedenáct týmů rozlosováno do dvou  skupin.  Všechny týmy (Brno, Kladno, Ústí n. L. A, Ústí n. L. B, Benátky, Česká Lípa, Rumídci, Holzterm, Vel. Meziříčí, Hradec Králové a Rozvědčík) odehrály většinu ze svých skupinových zápasů, jen poslední zápasy byly plánovány na neděli.  Svou soutěž jako první dokončily ženy ve věku nad 40 let,v vítězkami jsou dámy z týmu V blbým věku před týmy Pozdní sběr, Litoměřice a Středověk Most.  V počtu osmi týmů se odehrála soutěž veteránů nad 40 let, roli favorita potvrdily osobnostmi nabité týmy VŠ Praha a Vichr z Hor, které se pak utkaly v dramatickém finále o prvenství.

tit 2 Vítězství patří nakonec družstvu VŠ Praha. Nejpočetnější kategorie juniorů odehrála svou soutěž ve třech skupinách, z nichž postupovaly první tři týmy do dvou semifinálových skupin, ze kterých vzešly dvojice týmů, které se utkaly o první, třetí a páté místo v soutěži. Celkovým vítězem je tým Polaři před Slavií Hradec Králové a dvěma libereckými týmy juniorů. Nejlepším juniorem letošní 68. Volejbalové Dřevěnice byl zvolen Adam Shaker hrající za tým Polaři. Nejvíce si zahrály juniorky, které nejdřív  v šestičlenné skupině odehrály zápasy každý s každým, z výsledků se zrodily dvě semifinálové dvojice a potom zápas o páté místo. Jasným vítězem této soutěže se stal tým Prasyl před týmy Kopyta z Rychnova a TJ Turnov. “Domácí” Sokol Dřevěnice a kadetky TJ Jičín pak obsadily čtvrté a páté místo. Nejlepší juniorkou 68. Volejbalové Dřevěnice byla zvolena Barbora Chaloupková, miss letošního ročníku je Karolína Knížková, obě z vítězného týmu Prasyl.

tit 4 Nedělní dopoledne  na 68. Volejbalové Dřevěnici střídalo chvilky zoufalství a naděje. Téměř každý z účastníků turnaje hypnotizoval svůj mobilní telefon a snažil se “vylovit” optimistickou předpověď. Právě Dřevěnice byla na okraji srážkového pásma. V deset hodin se konečně nastoupilo na kurty a rozehrály se první zápasy. Většina z týmů odehrála svůj první zápas, když se obloha znovu zatáhla, a to už vypadalo na beznadějnou průtrž mračen. Od 11 hodin se nehrálo a několik týmů se rozhodlo svoji účast skrečovat. Většina ovšem vytrvala… a trpělivost se vyplatila. Ve 13 hodin mohly být kurty znovu připraveny a všechny týmy si mohly ještě užít krásné volejbalové odpoledne. Velké uznání za to patří technické četě pod velením kapitána Aleše Dufka.

Muži “extraligy” dohrávaly poslední zápasy ve svých skupinách. První dva týmy ze skupin vytvořily tyto semifinálové dvojice: Holztherm vs Ústí nad Labem žlutí a Rumídci  vs  VK Benátky. Finále se odehrálo na centrálním kurtu č.5. Holztherm v něm porazil Rumídky v krásném zápase 2:0. Holztherm Dřevěnice tedy obhájil své vítězství z roku 2019.  Nejlepším hráčem 68.Volejbalové Dřevěnice byl zvolen Jiří Mikulenka. Zápas s komentářem ředitele turnaje Václava Nidrleho byl odvysílán živě na streamu Youtube kanálu Českého volejbalového svazu.

img_4816 Ženy I. třídy nastoupily do soutěže v počtu deseti  týmů, z nichž dva se rozhodly odjet domů předčasně vzhledem k nepříznivé meteorologické situaci. Zbylých osm týmů odehrálo svou  soutěž ve dvou skupinách, první dva týmy ze skupin postoupily potom do semifinále a následného finále a boje o třetí místo. Vítězem se staly Dobi holky před týmem Květinky Hronov.

Superveteráni nad 50 let nastoupili do soutěže v počtu šesti  týmů. Ty byly  rozděleny do dvou skupin po třech. Ve skupinách si zahrál každý s každým, vítězové skupin se potom utkaly o první místo, druzí ze skupin o celkově třetí místo. Roli favorita potvrdil tým Pivovar Svijany, který ve finále porazil Medvědy Litomyšl.

Kategorií, která nejvíc doplatila na nepřízeň počasí, byli muži 1.B třídy. Většina z málo obsazené kategorie se rozhodla turnaj opustit, pořadatelé  udělili trofej týmu  TJ Praha, který o turnaj opravdu stál a odehrál potom i vložené utkání s pátým týmem “extraligy” Rozvědčík.

Nakonec byli jak sportovci, tak i organizátoři spokojeni, nepřízeň počasí nezkazila dobrou náladu, volejbal se hrál na opravdu vysoké úrovni, a všichni se těšili i z osobních setkání s kamarády, které si museli po dlouhý čas nechat odepřít.

(V. Nidrle, red)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *