Ruční granát na místě zneškodnil pyrotechnik

munice JENÍKOV  /   Jičínsko   —   Ve čtvrtek 15. srpna krátce po osmnácté hodině vyjížděli policisté z obvodního oddělení Hořice k  nálezu  nevybuchlého granátu. Ten v lese u Jeníkova za pomoci detektoru kovu našel  pětačtyřicetiletý muž.  Policisté místo zabezpečili a přivolali policejního pyrotechnika. Ten na místě  zjistil,  že jde  o starý ruční vojenský granát s označením F-1.  Kvůli   možným rizikům  ho  pyrotechnik    odborně  zlikvidoval přímo na místě.

Policisté upozorňují, že nález jakéhokoliv předmětu, který by byť jen připomínal vojenskou munici, je nutné hned  ohlásit. S nálezem nijak nemanipulujte, pouze zajistěte prostor proti  vstupu dalších osob. Nikdy nemůžete vědět, v jakém stavu   munice je  a  jestli nevybuchne.

Zákaz řízení nebral příliš vážně

KOPIDLNO  –  Policisté obvodního oddělení v Kopidlně  zahájili   trestní řízení pro  maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kterého se dopustil  dvaatřicetiletý muž.  Ten měl v červenci letošního roku v Kopidlně řídit osobní auto,  i  přesto,  že do roku  2020 zakázáno  řídit.    Provinilci tak v případě prokázání viny hrozí až dva roky za mřížemi.

nprap. Aleš Brendl 16. srpna 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *