Sprintová sobota v Jilemnici a ve Vysokém

04-havlik-ms2011a Jilemnice / Vysoké / Jičín –  Uplynulá sobota byla pro orientační běžce ve znamení sprintu. V centru Jilemnice a v areálu Ústavu chirurgie ruky ve Vysokém se konala další dvě kola Východočeského poháru žactva.  Skvěle se předvedla Selina Havrdová (D10C), která vyhrála oba závody. Karolína Jakubcová (také D10C) doběhla v Jilemnici pátá. Havrdová Sheila v D12C skončila v Jilemnici na šestém místě a ve Vysokém na skvělém čtvrtém. Nikola Zlámalová (D21C) doběhla v Jilemnici na pátém místě. Štěpán Holas obsadil v H21C druhé místo. Antonín Vach (H10C) skončil na šestém místě a Jakub Ticháček (H12C) na čtvrtém. V odpoledním závodě se z žáků nejvíce dařilo Janu Vaníčkovi (H12C), který skončil na pátém místě.  Renata Havrdová vyhrála v D35C oba dva závody. Jaroslav Havlík (H70C) vybojoval prvenství pouze v Jilemnici.

První červnový víkend čekají orientační běžce celostátní závody – žebříček A, nebo B, podle výkonnosti.  Další kolo Českého poháru MTBO čeká u Hostinného i orientační bikery.