Sympatické představení jičínských házenkářů v silně oslabené sestavě

385507216_18027617815628096_7621402807991612705_n_6 KOPŘIVNICE /  Jičín  –   V sobotu se představili házenkáři jičínského O2xyworldu na palubovce pátého celku nejvyšší soutěže, týmu KH Kopřivnice. Domácí byli jasným favoritem duelu, v letošním ročníku se jim daří. Hosté navíc dohrávají závěr základní části značně oslabení, výčet absentujících hráčů je skutečně rozsáhlý. Z různých důvodů v Kopřivnici nenastoupili brankáři Machalický a Grabemann, dále Hlipala, Miľko, Hlava, Kastner, Š. Drbohlav, Bareš a Knittl. Přesto chtěli hosté odčinit nepovedené zápasy v Novém Veselí a doma s Frýdkem-Místkem, což se jim podařilo.

KH Kopřivnice 32 (18)

O2xyworld HBC Jičín 27 (15)

Začátek zápasu přinesl vyrovnanou házenkářskou bitvu. V naprosté pohodě a v téměř kompletní sestavě hrající domácí dokázali přehrávat jičínskou obranu a úspěšně zakončovat. To samé ale platilo také pro naše házenkáře, kteří drželi s domácí krok herně, ale i výsledkově. V šesté minutě srovnával Doškář na 3:3. Poté ale Jičínští neproměnili několik vyložených šancí a umožnili Kopřivnickým odskočit na 6:3. I v dalším průběhu se na kopřivnické palubovce odehrával poměrně vyrovnaný boj, z vypracovaných šancí ale více vytěžili domácí, kteří zvýšili na 12:6. Hostům se nedařilo v obraně, v níž se vyskytovaly individuální chyby, brankář Dohnal, jenž premiérově skóroval v jičínském dresu střelou přes celé hřiště, to měl velmi těžké. Ve druhé části úvodního dějství nastalo v obraně hostí zlepšení. Jičínští zvýšili důraz, domácím hráčům nenechávali tolik volného prostoru, s výbornými zákroky přispěchal nastoupivší gólman Poláček. Ke škodě našemu celku pokračovala v útoku „mizérie“ z pohledu proměňování vypracovaných příležitostí. Kopřivničtí tak znovu zvýraznili svůj náskok, pět minut před koncem první půle vedli 17:10. Závěr poločasu ale vyšel jednoznačně lépe hráčům Jičína. Ti se konečně začali střelecky prosazovat, nabídnuté šance přetavili v důležité góly a upravili na mnohem příznivějších 18:15.

Bohužel, herní pohodu ze závěru úvodní třicetiminutovky si Jičínští do startu druhého poločasu nepřenesli, opět selhali v zakončení, přidali technické chyby a domácí trestali, 21:15. Hosté ale utkání nezabalili, i v silně oslabené sestavě stále bojovali o co nejpříznivější výsledek. Kopřivničtí neustále drželi i díky skvělému výkonu brankáře Pšenici pěti až šestigólový náskok. Házenkáři Jičína herně nezaostávali, ovšem výrazněji se domácím přiblížit nedokázali. Utkání nakonec skončilo vítězstvím Kopřivnice 32:27.

Házenkáři O2xyworld HBC Jičín, kteří nastoupili bez několika hráčů základní sestavy, nezklamali. Favoritovi duelu byli poměrně vyrovnaným soupeřem, hlavní rozdíl byl ale v proměňování vyložených šancí. Na straně Jičína odchytal velmi solidní zápas Poláček, v útoku se nejčastěji prosadili J. Dolejší, Ženatý a Doškář, vidět byli rovněž Ježek, M. Hájek a Matouš. Také ostatní se rvali o co nejpříznivější výsledek.

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín: Dohnal 1, Poláček – J. Dolejší, Ženatý a Doškář po 4; M. Hájek a Ježek po 3; Matouš 3/1; A. Dolejší a Thorovský po 2; J. Hájek 1; Rychna; Pekař

Statistika utkání:

Diváků: 412

Sedmičky: 1/1 – 1/1

Vyloučení: 5 – 3; ČK: 0 – 0

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar

Sled branek: 2-1, 3-3, 8-5; 12-6, 15-10, 17-10, 18-15; 23-16; 26-20; 29-22; 31-26; 32-27

Poslední utkání základní části Chance Extraligy 2023/2024 sehrají házenkáři  Jičína na domácí palubovce v sobotu 9. března, kdy od 18:00 hodin přivítají lepšící se tým Strakonic.