Tři králové už se chystají na cestu. Zahájí i tradiční sbírku

imgp2501 Jičínsko/Novopacko/Hořicko/Lomnicko  – Od 1. do 14. ledna 2024  budete moci potkat   Tři  krále  v ulicích nebo přímo u vašich dveří po celé České  republice.  V našem regionu se sbírka  uskuteční  v Jičíně, Nové Pace, Hořicích, Železnici, Kopidlně, Lázních Bělohrad nebo v Lomnici nad Popelkou.  

Konkrétně v Jičíně se setkáte s koledníky v sobotu 6. ledna 2024, zejména v centru města na Valdštejnově náměstí a Husově ulici, na Čeřovce nebo na Letné.

Sraz všech nahlášených koledníků bude v 11.30 hod. u fary kostela svatého Jakuba v Jičíně (kostel u Valdické brány). Každá skupinka dětí se svým dospělým vedoucím dostane zapečetěnou pokladničku a materiály ke sbírce. Po tradičním požehnání od místního kněze si rozdělí ulice a určí trasy, kde budou koledovat. Potom všichni odejdou svým směrem a potěší svou návštěvou jednotlivé domy a jejich obyvatele. Pokud jim majitelé otevřou dveře, koledníci zazpívají tradiční tříkrálovou koledu a zanechají po sobě známý nápis K+M+B. Zároveň nabídnou možnost přispět do zapečetěných pokladniček ve prospěch dobré věci. Vedoucí skupinky se na vyžádání musí prokázat plnou mocí a průkazem vedoucího.

Po skončení koledování se skupinky dětí vrátí zpět na faru, kde odevzdají pověřeným osobám pokladničky s kostýmy. Následně se budou moci všichni občerstvit a hudebně naladit v městském parku v Jičíně. Mezi 15.00 – 17.00 hod. zde proběhne doprovodný program jako velké poděkování všem zúčastněným, který připraví ve spolupráci Spolek v parku a Města Jičín.  Samozřejmě, kdo nezastihne koledníky při koledě, bude moci přispět do tříkrálové kasičky ještě na místě 🙂

Kdo by se chtěl stát dobrovolníkem Tří králů nebo si chtěl objednat koledu přímo domů, obraťte se, prosím na tel.: tel.: 733 741 692, případně na dobrovolnici@charitajicin.cz. Královské kostýmy budou zajištěny.

V případě, že se k Vám koledníci nedostanou, můžete využít statické pokladničky, které naleznete na vybraných místech v jednotlivých obcích. Jejich mapa bude opět k dispozici na webu Tříkrálová sbírka (charita.cz) (pozor, místa pokladniček se stále aktualizují).

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na setkání s Vámi!

Oblastní charita Jičín

Ilustrační  snímek:  VaW

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *