Všímavý spoluobčan překazil zlodějům plány

titulka JIČÍN  –    Všímavost a duchapřítomné oznámení události na tísňovou linku 158 stálo za tím, že pachatelé už nestihli kradené věci odvézt.  V sobotu 2. února krátce před třiadvacátou hodinou se na tísňovou linku 158 obrátil třiašedesátiletý muž s tím, že u jednoho z domů  v ulici Šibeňák v Jičíně zaslechl podezřelé zvuky.  Dál uvedl,  že  z místa  viděl odjíždět  Škodu Fabia.  Po chvíli už podezřelou posádku tvořenou dvěma muži cizí státní příslušnosti ve věku čtyřiadvacet let zadržela na hrázi rybníka Šibeňák policejní hlídka. Oba provinilci po předchozí dohodě přelezli plechové oplocení a poškodili ostnatý drát plotu. Pak rozbili skleněnou výplň okna a vnikli do domu, ze kterého vynesli různé druhy nářadí. To postupně přemístili za oplocení a nakládali do auta.. Po nenadálém vyrušení oznamovatelem rychle nasedli do vozu a z místa ujížděli pryč. Když zahlédli policejní hlídku, vyhodili ukradené věci ven z auta. U oplocení  nechali další nářadí, které už nestačili naložit. Celková škoda se  předběžně odhaduje  na  více než  60 tisíc korun.

img_0097   Jičínští kriminalisté zjistili, že  jeden z mužů  už  byl  za obdobný skutek v posledních třech letech pravomocně odsouzen. Ve zjednodušeném zkráceném přípravném řízení soudce oběma provinilcům uložil trest odnětí svobody s podmíněným odkladem a zároveň i tresty vyhoštění.

Jak se v tomto případě ukázalo,  i v dnešní době se najdou lidé, kteří nejsou lhostejní ke svému okolí a přinejmenším svou všímavostí jsou ochotni s Policií ČR  spolupracovat. Díky této nezištné pomoci je efektivita práce policistů  nejenom v okrese Jičín při ochraně života, zdraví, veřejného pořádku a majetku občanů mnohem vyšší.

nprap. Aleš Brendl

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *