Z víkendového zápisníku poručice

kolise-2 JIČÍN – V pondělí 6. února v půl osmé ráno jel pětasedmdesátiletý řidič osobním autem Peugeot 406 ve směru od Jičína na Valdice. V Revoluční ulici zřejmě přehlédl pracovníka, který v reflexní vestě usměrňoval a zajišťoval bezpečnost dětí při přecházení komunikace a narazil do něj. Muže následně převezl s lehkým zraněním do nemocnice. Alkoholu obou účastníků vyloučila dechová zkouška.

Uplynulý víkend byl z pohledu policistů nabitý událostmi. Muži zákona prověřovali několik desítek oznámení, která se ne vždy zakládala na pravdě.

NOVÁ PAKA – V pátek 3. února krátce po sedmé hodině ranní vyjeli novopačtí policisté do jedné z místních heren, kde ze zábavného automatu Boxer zmizela pokladna. S největší pravděpodobností skončila v rukou zloděje, který vypáčil zadní dvířka automatu a pokladnu s nejméně šesti tisíci ukradl. Případ šetří policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

HOŘICE – Do nepříjemné situace se  před devátou hodinou ranní dostala žena v Hořicích, kterou při venčení pejska napadl volně pobíhající pes. Naštěstí žena neutrpěla žádné zranění a o psa se následně postarali městští strážníci, kteří zajistili jeho odchyt.

JIČÍN – Před třináctou hodinou se obrátil na policii jeden z nájemníků ubytovny v Jičíně s tím, že ho napadl jeho známý. Nakonec se ukázalo, že k žádnému napadení nedošlo. Pouze na dveře jeho pokoje zaťukal další nájemník a muž se domníval, že ho chce napadnout. On si přitom jen spletl pokoj.

STARÁ PAKA – Před osmnáctou hodinou si  řidič osobního auto stěžoval  na traktoristu, který měl schválně ve Staré Pace nahrnout na jeho vůz hromadu sněhu a navíc ho měl slovně napadnout. Na místo vyjela policejní hlídka, která zjistila, že v ulici Jaromíra Brože vyhrnoval traktorista sníh a přitom ho nahrnul na  Škodu Octavia, která mu měla v úklidu bránit. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

NOVÁ PAKA – V podvečerních hodinách zamířili novopačtí do jedné z místních heren, kde si  obsluha údajně  stěžovala na tři osoby, které si měly na toaletě aplikovat drogy. Hlídka ale na místě žádné uživatele drog nenašla a ani obsluha o žádném oznámení nic nevěděla. Kdo tedy věc na linku 158 oznámil, už  policisté nezjišťovali.

JIČÍN – Po jednadvacáté hodině vyjeli jičínští policisté spolu se záchrannou službou a hasiči do ulice Sv. Čecha, kde měl v jednom z bytů upadnout devětašedesátiletý muž, který se nemohl zvednout. Podle záchranářů se jedná o častého pacienta, který vždy upadne a pak nemůže vstát. Na místo se následně dostavila jeho dcera, která byt otevřela, a muž byl poté převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

JIČÍN – Ve večerních hodinách vyjeli jičínští městští strážníci na Valdštejnovo náměstí, kde se  měl  jeden z hostů v pivnici chovat nevhodně.  Údajně nechtěl zaplatit útratu ani odejít a navíc měl slovně napadat ostatní přítomné. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o dvaašedesátiletého místního občana, který byl notně „unavený“ a usínal na stole. Muže následně doprovodili domů.

KONECCHLUMÍ – Před třiadvacátou hodinou se měl u Konecchlumí po hlavní silnici pohybovat chodec v černém oblečení  bez reflexních prvků.  Podle projíždějících motoristů nebyl téměř vidět. Policisté oznámení prověřili a přitom muže zastihli v Konecchlumí, kde už čekal na odvoz.

LÁZNĚ BĚLOHRAD – V noci se na policii obrátil  majitel rodinného domu z Lázní Bělohradu s tím, že se někdo pohybuje v sousedním domě, ve kterém nikdo nebydlí. Hlídka zjistila, že dům přijel zkontrolovat jeho majitel s rodinou. I tak si oznamovatel zaslouží poděkování za to, že není lhostejný ke svému okolí.

JČÍN – Jako milující syn se rozhodně nechoval třicetiletý muž v Jičíně, který ve večerních hodinách navštívil svou matku v Barákově ulici. Nutno podotknout, že byl silně opilý a vůči matce se choval vulgárně. Ta chtěla, aby její byt opustil, což odmítl. Žena se proto obrátila o pomoc na policii. Po příjezdu hlídky se syn choval stejně, odmítl byt opustit, a tak ho muži zákona převezli s 2,91 promile alkoholu do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové. Tím to ale pro něj neskončilo. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

NOVÁ PAKA – V sobotu 4. února krátce před osmou hodinou ranní došlo v Nové Pace v Lomnické ulici k pádu části střechy, která nevydržela nápor sněhu a i s opěrnou stěnou spadla na sousední pozemek. Policisté o případu informovali starostu obce, aby místo v případě dalšího sesuvu zajistil.

MILETÍN – V dopoledních hodinách zamířili hořičtí policisté do Miletína, kde u jednoho z domů shořely tři plastové popelnice. K jejich požáru došlo pravděpodobně od žhavého popela, který někdo do popelnic nasypal. Vzhledem k tomu, že se nejedná o podezření z přečinu ani přestupku, policisté se více  případem nezabývali.

JIČÍN – Před polednem spadl ze střechy jednoho z domů v Jičíně v Barákově led, který poškodil zaparkovaný Volkswagen Sharan. Vzhledem k tomu, že oznamovatelka nevěděla, komu dům patří, obrátila se na policii. Věc na místě vyřídili městští strážníci.

STARÁ PAKA – V podvečerních hodinách došlo ve Staré Pace k částečnému propadnutí chodníku. Policisté o události informovali starostu, který místo zajistil a věc bude dále řešit ve své kompetenci.

SOBOTKA – V neděli 5. února krátce po jedné hodině ranní se na policii obrátil muž ze Sobotky s tím, že nemůže spát kvůli hluku, který vychází z nedaleké diskotéky. Dále uvedl, že se marně pokoušel domluvit s majitelem diskotéky, aby hudbu ztišil. Z tohoto důvodu se rozhodl věc řešit s představiteli města.

NOVÁ PAKA – V půl druhé ráno kontrolovala policejní hlídka v Nové Pace osobní auto Renault Trafic, které řídil devětatřicetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala 0,39 promile alkoholu. Z tohoto důvodu policisté řidiči zakázali další jízdu a zadrželi řidičské oprávnění. Na jak dlouho, o tom bude rozhodovat příslušný správní orgán.

STARÁ PAKA – V časných ranních hodinách měl v jedné z restaurací ve Staré Pace napadnout neznámý pachatel čtyřiadvacetiletého hosta, kterému způsobil drobné poranění. Případ šetří novopačtí policisté jako přečin výtržnictví. Pachatel může zůstat až rok za mřížemi.

JIČÍN – Před čtvrtou hodinou ranní zamířili jičínští policisté do Revoluční ulice, kde měly před jedním z klubů stát tři  auta TAXI služby, která údajně byla bez taxametrů. Hlídka vozy zkontrolovala, ale žádné závady nezjistila.

JIČÍN – Ve večerních hodinách se v Jičíně dobýval do bytu mladé ženy její bývalý přítel. Vzhledem k tomu, že se ho žena bála, oznámila vše na policii. Po příjezdu hlídky se již muž na místě nenacházel.

JIČÍN – V pozdních nočních hodinách oznámila žena z Jičína na linku 158, že postrádá svou devatenáctiletou vnučku, která odpoledne odjela za přítelem a ještě se nevrátila domů. Dále uvedla, že se jí nemůže dovolat na mobilní telefon. Policisté rozjeli pátrací akci a slečnu hledali u jejích známých a kamarádů. Našli ji až v pondělí ráno v Jičíně na vlakovém nádraží, kde si se svým kamarádem povídala v jeho voze. Mobilní telefon si zapomněla ve svém autě, proto netušila, že jí někdo volá. Všem se za své jednání omluvila. Neuvědomila si totiž, že babička  o ni bude mít strach.

DĚTENICE – Kopidlenští policisté pátrají po zloději, který se v pondělí 6. února v časných ranních hodinách vloupal do jednoho z bytů v Dětenicích. Uvnitř vše prohledal a poté z kuchyně a obývacího pokoje sebral hotovost a fotoaparát Sony. Majitel vyčíslil celkovou škodu na 37 tisíc korun. Pachateli za přečiny krádeže a porušování domovní svobody hrozí až dva roky vězení.

por. Hana Klečalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *