Žáci Robous stoupají vzhůru tabulkou

titulka ROBOUSY/ Valdice/ Miletín – Třetí kolo okresního přeboru žáků (neděle 20. září) přálo mladým robouským hráčům. Žáci se poprvé představili na domácím hřišti a vybojovali 5 bodů z 6 možných. Body to jsou velmi cenné, když vezmeme v potaz, že přijel leader tabulky – dosud neporažené Valdice a čtvrtý tým tabulky Miletín. Pro Valdice to bylo velké vystřízlivění, když prohrály oba zápasy při celkovém skóre 0:11! Robousy tak po 3. kole poskočily v tabulce ze 7. na 5. místo.

1. zápas: Robousy – Valdice 3:0 (1:0) Góly Robous: Čech 2, Šolc 1.

Zápas od začátku ovládají Robousy. Lépe kombinují a držení míče je také na straně domácích. O dscn9592 poločasové vedení se zasloužil Lůďa Šolc, který vystihl valdickou rozehrávku a nekompromisně prostřelil hostujícího gólmana 1:0. Vedení mohl zvýšit Jan Čech, ale ve 100% šanci míří vedle a následně našel připravenou náruč brankáře. Co mu nevyšlo v prvním poločase, to si vynahradil ve druhém. Ve vápně si počkal na lob za obranu a bombou pod víko nedal gólmanovi šanci (2:0). Robousy mají dále více ze hry a Šíma Kropáček po kombinaci s Martinem Drahoňovským pálí jen do brankáře. V další šanci míří Terka Holcová do tyče a v poslední minutě zápasu nadvakrát uzavírá skóre opět Jan Čech (3:0).

2. zápas: Valdice – Miletín 0:9 (0:6)

3. zápas: Robousy – Miletín 0:0 (0:0) na penalty 4:2  Gól Robous: rozhodující penalta Čech

dscn9596 Po brankostroji, který předvedl Miletín proti Valdicím, čekal Robousy těžší zápas. Odpovídal tomu i průběh celého zápasu. Robousy se po většinu času bránily a Kuba Stehlík měl v brance více práce než v prvním zápase. Obrana Robous pracovala na plné obrátky a spolehlivě eliminovala útočné choutky Miletína, takže zápas skončil bezbrankovou remízou. Následují penalty: hned první pokus Miletína bravurně zlikvidoval gólman Robous: Kuba Stehlík. Domácí dostává do vedení Šíma Kropáček 1:0. Druhá střela hostí míří vedle. Vojta Ešpandr navyšuje 2:0. Až třetí střelou Miletína je domácí gólman překonán 2:1. Třetí sérii završuje obránce Mates Suchochleb 3:1 pro Robousy. Miletín snižuje na 3:2 a rozhodující penaltu, po které rozhodčí ukončil rozhodnutý zápas, proměňuje Jan Čech. Robousy vítězí po penaltách 4:2 a připisují si další dva body do tabulky, ve které jim aktuálně patří 5. místo.

V pátek 25. září čeká Robousy dohrávka proti Chomuticím a v neděli 27. září žáci Robous opět přivítají na svém hřišti ve 4. kole okresního přeboru aktuálně vedoucí duo tabulky Milíčeves a Železnici.