Zdeněk Venclů vybojoval bronz na ČP mladých judistů

img_3017 BRNO / Jičín – V brněnské Městské sportovní hale se uskutečnil 26. ročník MT JUDO jako další podnik seriálu Českého poháru v kategoriích ml. a st. žáků, dorostenců a seniorů.Na tatami se představilo na 930 mladých judistů nejen z ČR, ale i zahraniční naděje z Běloruska, Chorvatska, Maďarska, Polska, Rakouska, Slovenska a Ukrajiny. Z jičínských judistů se nejvíc dařilo Zdeňkovi Venclů v kategorii starších žáků do 42 kg. Zdeněk sice podlehl ve 2. kole svému polskému soupeři po velmi nepřehledné situaci v boji na zemi (zápas měl být rozhodčím přerušen), ale ve všech ostatních zápasech zvítězil před časovým limitem a zaslouženě vybojoval bronzovou medaili. S celkovou bilancí čtyři vítězství a jediné smolné porážky ale může být spokojen!

Velké naděje jičínští vkládali do Tomáše Kulhánka ve stejné věkové kategorii + 73 kg. Tomáš na úvod podlehl svému slovenskému soupeři, který ale v dalším utkání prohrál a tím pro Tomáše soutěž skončila nezvykle brzy. Po dlouhé tréninkové absenci se na tatami představil František Egrt v kategorii mladších žáků do 38 kg. Svému soupeři ale  podlehl hned v úvodním utkání a do dalších bojů už  nezasáhl, stejně jako Jan Cogan v kategorii st. žáků do 66 kg.

Na tatami se představili také senioři a dorost 

Z trojlístku jičínských nadějí se nejvíc dařilo Michalu Vaníčkovi v kategorii seniorů do 81 kg. Michal se s přehledem probojoval až do semifinále, kde narazil na favorita této hmotnostní kategorie, domácího borce Ivana Petra, který na nedávném MS v Budapešti vybojoval 9. místo. Michal byl tři čtvrtiny zápasu aktivnější, brněnský judista měl být napomínán za pasívní způsob boje. V závěru utkání se ale zranil a v dalším boji již nemohl pokračovat. Pro zranění nenastoupil ani v utkání o bronz. Přes toto nepříjemné zranění se ale Michal před blížícím se Mistrovství ČR přesvědčil, že je schopen porazit i současnou reprezentační jedničku!

V kategorii dorostu se představili Tadeáš Čeřovský a František Bartoš. Oba ale na úvod podlehli svým ukrajinským soupeřům. Tadeáš v opravných bojích nestačil na svého soupeře, kterému podlehl až v golden score. František  už  do bojů nezasáhl.

(ML)

Foto: . Na stupních vítězů Zdeněk  Venclů první zprava. Na společné fotografii jsou žáci s trenérem Tomášem Vaníčkem. Autor:  Z. Venclů st.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *