Apropo Jičín děkuje dárcům. Věnovali přes půl milionu korun

apropo_1 JIČÍN  –  Benefiční  „Příběh města Apropolis“,  který  v  sobotním odpoledním on line streamu  zprostředkovala  obecně  prospěšná společnost Apropo Jičín, měl minimálně tři  dobré konce.  Jeden  z  nich  patřil  k  samotnému  filmovému příběhu, který  diváci  viděli  v premiéře.  Na jeho vzniku se  tvůrčím způsobem podíleli i klienti a zaměstnanci společnosti. „Moje  dojmy z premiéry jsou skvělé, ale přiznám se,  že mi je trochu smutno, že  tady není celý náš tým, mé kolegyně a kolegové.  Současná situace nám nedovolí cítit  sounáležitost, kterou bychom jinak cítili, kdybychom mohli být „naživo“,“ řekla po premiéře filmu  v on line streamu  ředitelka Apropa Jitka Králová.  Doplnila  ji  manažerka fundraisingu a vztahů s veřejností Hana Kleistnerová : „Film hovoří sám za sebe a není moc co dodat, slova na to nestačí. A workshopy, na kterých naši Apropáci ukázali, co umí, jaké mají nápady a jak jsou šikovní a jak dokáží posouvat své hranice…, jsem nadšená! A věřím, že i ostatní diváci.  Děkuji  všem za velký zážitek.“

Šestým rokem  se při  benefici udělují  i  Ceny Apropos.  Je  to  ocenění pro ty,  kteří  v jičínském regionu velkou měrou přispěli a přispívají  k tomu, že  se  lidem s postižením žije lépe. A to je další dobrý konec ve vztahu k 19. nezvyklé benefici.  Symbolem  ocenění   byla   váza, kterou připravily  výtvarnice Radka Mizerová  s klientkou Apropa  Magdou Fejfarovou.  Teď patří  terapeutce  Evě  Mílkové   a   MUDr. Jiřímu Ježkovi, kteří vymysleli unikátní a ojedinělý projekt vzdělávání a podpory  zaměstnanců.  Pokračuje  už  čtvrtým rokem a  v  Apropu  mu  říkají  „Rodina“.

Vyvrcholením streamu  a  třetím dobrým koncem  byl  výtěžek 19. benefice Apropa  ve výši  527.050  korun,  který  je  významnou částí rozpočtu obecně prospěšné společnosti.

„Děkuji všem, kteří přispěli, jak velkým firmám, tak i jednotlivcům, kteří nám věnovali  stokorunu. Každého, i malého daru si vážíme a zavazuje nás k tomu, abychom s penězi nakládali zodpovědně.  Výtěžek má v našem rozpočtu speciální místo:  pomáhá nám hradit aktivity, na které nelze použít státní dotace. Můžeme tak například každý rok pořádat  letní pobyty, kde každý účastník má tolik osobní asistence, kolik potřebuje. Peníze využíváme  i na terapie, například na fyzioterapii.  Díky podpoře malých i velkých dárců to můžeme dělat v takové kvalitě, která má smysl a v takové ceně, která je pro naše klienty dostupná,“ přiblížila J. Králová význam daru.

Ke třem dobrým koncům můžeme za redakci DZ s klidným svědomím přidat i čtvrtý:   on line stream Apropo  Jičín, o.p.s.  se  i  přes  původní obavy  povedl.  A  pro letošní 20. ročník listopadové benefice  by  po  přípravách, které už začaly,  bylo tím nejlepším „koncem“  osobní poděkování  dárcům a vyhlášení  výtěžku  přímo  v sále  Masarykova divadla  v Jičíně.  Za přítomnosti účinkujících  i diváků.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *